HC Frýdek-Místek – HC Uherské Hradiště 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Jako první si v zápase připsal úspěšný zákrok již po úvodních 43 vteřinách hostující Kůdela. Ani domácí brankář nemusel dlouho čekat na svůj první zásah. Ten přišel na konci druhé minuty. V polovině třetí minuty hrála družina Radima Nečase svou první přesilovou hru, ale tu se jim využít nepodařilo. Hostující mužstvo poprvé vážně zahrozilo v polovině sedmé minuty. Jejich přečíslení dokázala obrana a Láníček zneškodnit. Hosté po této šanci byli aktivnější a zaměstnávali častěji domácího brankáře, ten jejich pokusům odolával. Ve 13. minutě hráli Frýdečtí druhou přesilovou hru, ale ani ta nevyšla podle jejich představ. Navíc mohli po Křížově šanci inkasovat v početní výhodě. Vše vyřešil úspěšně jeden z domácích obránců společně s Michalem Láníčkem. V další šanci se ocitl Martin Diviš, kterému namazal kapitán domácích Petr Rozum, ale Divišova střela se mezi tři tyče nevešla. Po této šanci se hra opět vyrovnala a šancí mnoho nepřinesla. Necelé dvě minuty před první sirénou usedl na lavici hanby frýdecký Krutil a nabídl tak soupeři hru v početní výhodě. Tu rozdělila siréna, která ukončila bezbrankovou první třetinu.

Druhou dvacetiminutovku začínali domácí v oslabení, které ubránili bez větších problémů a mohli tak vrhnout své síly do útoku. Po šanci Kabeláče, se kterou Kůdela moc práce neměl, se frýdečtí hráči více rozstříleli a zaměstnávali tak uherskohradišťského brankáře. Ten jejich pokusům odolával. Šestadvacátá minuta přinesla stoprocentní gólovou šanci domácích, kdy Jindřich dostal přesnou přihrávku, ale hostující obránci mu dokázali v zakončení do prázdné branky zabránit. V hledišti sportovní haly to v tu chvíli jen zahučelo. O dvě minuty později zahrozili hosté a po jejich šanci se za brankou domácích strhla potyčka dvou hráčů z každé strany, za kterou si všichni vykoledovali dvouminutový trest. Domácí družina byla i nadále aktivnější, ale Kůdela držel své spoluhráče. Na druhé straně úřadoval Michal Láníček a tak i ve 35. minutě byl stav stále bezbrankový. Do konce druhé tercie si vypracovaly šance obě mužstva, ale jedno se nedokázalo prosadit. Více gólových šancí si připravili ve druhé třetině domácí, ale branku ani po čtyřiceti minutách hry nikdo neviděl.

Třetí periodu začali domácí aktivněji a brankář hostujícího mužstva se musel činit. V polovině 44. minuty chybělo málo, aby se ujala Krutilova střela zpoza obránce. Nakonec však minula pravou tyč Kůdelovy branky. Od poloviny šestačtyřicáté minuty měli domácí výhodu dvou hráčů v poli navíc a Michal Krutil se dočkal ve 47. minutě, kdy rozjásal domácí fanoušky. Po inkasované brance družina Petra Sakrajdy přidala na tempu, ale frýdecký brankář byl stoprocentně úspěšný. Na hostujícím mužstvu byla znát nervozita a své chyby řešili jen za cenu nedovolených zákroků, které ovšem Frýdecko-Místečtí nedokázali potrestat ani v přesilových hrách. V jednapadesáté minutě spálili domácí další velkou gólovou šanci. Hráči Uherského Hradiště se stále pokoušeli překonat domácího brankáře, ale marně. Navíc jejich šance přibrzdil Krystýnek vyloučením za krosček. Frýdecké hráče nasměroval za vítězstvím Martin Kabeláč, který na začátku 58. minuty zvýšil na 2:0, když se k němu odrazil puk od betonu Kůdely, jenž tak zneškodnil nebezpečnou šanci Ondřeje Sluštíka. O jeho úspěšném zakončení do prázdné branky v tu chvíli nikdo nepochyboval. Hostující mužstvo se ještě pokusilo o vstřelení kontaktní branky a následného vyrovnání při hře bez brankáře, ale marně. Pojistku v podobě třetí branky přidal dvě vteřiny před závěrečnou sirénou Ondřej Sluštík, který tak stanovil na konečných 3:0.

„V první třetině jsme hráli špatně. Nebruslili jsme, nenapadli a náš pohyb byl špatný. Ve druhé třetině se naše hra zlepšila, ale i přes řadu vyložených šancí, které jsme si vypracovali, se nám nepodařilo ani jednou skórovat. Třetí tercie byla podobná té druhé. Hráčům se podařilo střelecky prosadit a zápas dovedli zkušeně do vítězného konce. Bylo to důležité utkání, ve kterém jsme v bojích o play off potřebovali bodovat, a to se povedlo,“ řekl po utkání domácí kouč Radim Nečas.

Branky: 47. Krutil (Rozum, Gajda), 58. Kabeláč (O. Sluštík), 60. O. Sluštík (Kabeláč, Krutil)

Vyloučení: 5:8, navíc Krystýnek 10 minut (Uherské Hradiště), využití: 1:0, v oslabení: 1:0, diváci: 211.

Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Golasovský, Hrubý, Mareček, Majling, Kabeláč, Rozum, Diviš, Krutil, Škatula, O. Sluštík , J.Sluštík, Mach, Matysz, Gančarčík, Měkýš. Trenér: Radim Nečas. (red)