Už úvodní třetina více jak tisícovce divákům nabídla svižný hokej s minimem přerušení. S góly to už ale bylo horší. V první dvacetiminutovce totiž padla pouze jedna branka, a to v 7. minutě z hole třineckého Petružálka.

Prostřední část už přinesla přeci jen více vzruchu a již po 125 vteřinách vyrovnal nechytatelnou dělovkou Meidl. Vzápětí mohl jít prvoligový nováček dokonce do vedení, Káňa však v závaru puk za brankovou čáru nedostal. Ve 29. minutě přišla další tutovka domácího celku, kdy se po Lukově přihrávce octil před Hamerlíkem osamocený Ondřej Kovařčík. Ani on však třineckého gólmana překonat nedokázal. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 35. minutě ukázal šikovné ruce Zbyněk Irgl a jeho střela švihem skončila přesně pod horní tyčkou Danečkovy branky.

Ve třetí části zápasu mohl navýšit vedení třineckého týmu Chmielewski, ten se však proti svým bývalým spoluhráčům prosadit nedokázal. Čtyři minuty před koncem třetiny dostali Frýdečtí možnost hrát přesilovku, když na trestnou lavici putoval Irgl. A toho domácí hráči dokázali využít. Ránu Luky stačil ještě gólman Hrubec vyrazit, avšak na dorážku Lukáše Doudery již byl hostující brankář krátký – 2:2.

Přípravný zápas tak šel do prodloužení a v něm měli z počátku navrch hosté. Rozhodnout mohl už Kozák, tomu však střelecký pokus zhatil rychle přesunuvší gólman Daneček. O překvapivou výhru domácího outsidera se pak v závěru třetí nastavené minuty postaral zkušený Vladimír Luka, který ujel všem třineckým hokejistům a ve spolupráci se Zahradníčkem nedal třineckému brankáři šanci – 3:2.

„Nálada je skvělá, jsme rádi za takový výsledek. K zápasu musím říct, že první třetinu jsme působili velmi zakřiknutým dojmem. Do druhé třetiny jsme klukům řekli, co chceme, aby hráli a navázali na dobrý zápas s Přerovem a nakonec se to povedlo. Druhou a třetí třetinu jsme hráli svůj hokej a v závěru bylo štěstí na naší straně. Musím klukům poděkovat za neskutečný přístup a ohromnou bojovnost," zářil po utkání spokojeností frýdecko-místecký kouč Jiří Juřík. Jeho tým tak zvládl vítězně i třetí přípravu před nadcházející sezonou. Také v příštím týdnu sehrají Frýdečtí dvě přípravná utkání. To první v úterý 23. srpna od 18 hodin na vlastním ledě, kde zavítá slovenský extraligový celek z Martina. O dva dny později pak Juříkovic družina zamíří k odvetě do Přerova.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) po prodloužení

Branky: 23. Meidl (Franek, Růžička), 57. L. Doudera (Luka, Kanko), 63. Luka (Zahradníček, O. Kovařčík) – 7. Petružálek (Ružička, Kreps), 35. Irgl (Matyáš). Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 282.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (32. Daneček) – Kania, Michal Roman, Jeník, Roupec, L. Doudera, Pisarik, Zahradníček – Franek, Klimša, O. Kovařčík, Kanko, Samiec, Cienciala, Meidl, Růžička, Luka, Christov, Miloš Roman, Káňa. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík (od 32. Hrubec) – Linhart, Matyáš, M. Doudera, Adámek, Kozák, Galvas, Jank, Nosek – Adamský, Kane, Irgl, Ružička, Kreps, Petružálek, Marosz, Polanský, Hrňa, Chmielewski, M. Kovařčík, Dravecký. Trenér: Vladimír Kýhos (mar)