Piranha Přerov - Paskov Saurians 8:10 (3:4, 1:2, 4:4)

Do prvního utkání vstoupili Ještěři poněkud rozpačitě. Po úvodním tlaku soupeře, prohrávali Paskovští již 2:0. Paradoxně nepříznivý průběh střetnutí nakopl hostující florbalisty ke zlepšenému výkonu. V průběhu jedné minuty se totiž zcela změnil stav, když dva góly vstřelil Dohnal a jeden přidal Janešík. Paskovští florbalisté ještě do konce první části hry přidali čtvrtou branku, ale domácí hráči stačili před první přestávkou snížit na 4:3.

Také vstup do druhé třetiny se Ještěrům opět nepovedl, když inkasovali v oslabení – 4:4. Průběh zápasu byl poté rozkolísaný a jedna šance střídala druhou. Pátou branku Paskova vstřelil Hrčka a na 4:6 zvyšoval Berger. Za tohoto stavu skončila také druhá třetina.

Florbal však dokáže být krásný v tom, že nikdy nevíte, jak se vyvrbí další průběh střetnutí. Přerov totiž na začátku třetího dějství třemi brankami v řadě vrátil vedení na stranu domácích – 7:6. Hosté zbraně nepoložili a po gólech Bergera, Kreisse a Hrčky se Ještěři ujali dvoubrankového vedení. Domácí museli v závěru střetnutí přistoupit k riziku, ke hře bez brankáře, čehož Ještěři využili, když Radek Dohnal dal svůj čtvrtý gól v utkání. Domácí pak jen snížili svou porážku osmou brankou.

Paskov Saurians – Slavia Havířov 6:7 (2:1, 0:5, 4:1)

Výpadek ze druhé třetiny již Ještěři nedokázali v zápase s havířovskou Slavií napravit. Do utkání sice paskovští florbalisté vstoupili aktivně a po první třetině vedli 2:1, jenže prostřední část zápasu zcela nezvládli. A to ještě můžou Ještěři děkovat svému brankáři Mynářovi, neboť nebýt jeho, tak Havířov mohl vyhrávat ne o čtyři branky, ale klidně i o deset.

Ve třetí třetině se Ještěři snažili o zkorigování nepříznivého stavu. Nejprve po Dohnalově krásném sólu snížil Pecek, ale Slavia opět odskočila na rozdíl čtyř branek. Závěr pak zcela patřil Paskovským. Hrček dvěmi přesnými zásahy snížil na 5:7. Čas nezadržitelně ubíhal a branka Hrčka deset vteřin před závěrečnou sirénou přišla již pozdě. Hrát se o minutu či dvě déle, asi by Ještěři stačili ještě vyrovnat, ale takhle jim již na lepší výsledek nezbyl čas. Havířov díky výborné hře v prostřední části hry vyhráli utkání 7:6.

Paskov Saurians B: Sukač (Mynář) – Kreiss, Labský, Hron, Šudřich – Hrček, Janešík, Berger, Dohnal, Pecek, Lukšík, Ivan, Moravec, Šodek. (mor)