Rozhodlo se již v první třetině

Frýdek-Místek - K prvnímu utkání nadstavbové části nastoupili frýdecko-místečtí hokejisté na půdě jednoho z adeptů do vyřazovacích bojů, kterým je Slezan Opava. K utkání přicestovala družina Michala Piskoře i s některými prvoligovými juniory.

13.1.2011

Ilustrační foto.Foto: Deník/Robert Schedling

Slezan Opava – Frýdek-Místek 8:2 (5:1, 1:1, 2:0)

Utkání začali aktivněji domácí, kteří měli v úvodu dvě slibné šance, ale ani Kocián a vzápětí Mlýnek neuspěli. První změnu skóre přinesla až 3. minuta, kdy Láníčka překonal přesnou střelou Grofek. Povedený nástup domácích gradoval v polovině páté minuty , kdy Polok zvyšovall na 2:0. Hostujícímu Kotáskovi se sice vzápětí podařilo snížit na rozdíl jediné branky, Opavští ale ze své hry nepolevili a ještě do konce první třetiny nasázeli hostům další tři branky.

Druhou periodu zahájili lépe frýdečtí hráči. Na začátku 22. minuty mohl skórovat Částečka, brankář Iláš jeho pokus vyrazil betonem. Další šance se už ale ujala. Mičulka v přesilové hře propálil Iláše hned po buly mezi betony a snížil na 5:2 z pohledu domácích. Domácím se ve 35. minutě podařilo překonat Láníčka pošesté, když úspěšným střelcem byl Grofek.

Do třetí třetiny udělal frýdecký kouč Michal Piskoř změnu v brankovišti, kde se postavil Dalibor Polonyi. Ani on se však v brankovišti rozhodně nenudil. Hned ve 42. minutě zneškodnil střelu Kociána a následnou dorážku Tůmy. O tři minuty později sehrála Opava svou útočnou akci ukázkově. Polok si nabruslil za obránce, kde zpracoval přesnou přihrávku Kociána a tváři v tvář uspěl proti hostujícímu gólmanovi. O minutu později zamířil do černého Chalupa a bylo to 8:2. I přes další šance, které si vytvořila obě mužstva, se stav zápasu již nezměnil.

Branky a nahrávky: 3. Grofek (Měch, Bednárek), 5. Polok (Herman, Černý), 10. Chalupa (Herman), 18. Grofek (Měch), 18. Pavelek (Kukol), 34. Grofek (Vrábel, Bednárek), 45. Polok (Kocian), 46. Chalupa (Černý) – 9. Kotásek (J. Sluštík), 23. Častečka. Rozhodčí: Krenželok – Barteček, Fiala, vyloučení: 6:10, Kudláček (10 minut), využití: 1:1. Diváci: 620.

Frýdek-Místek: Laníček (40. Polonyi) - Kocurek, Kudláček, Matzke, Krutil, Gajda, Dohnal, Bártek, Rozum, Kopáč, Kotásek, J. Sluštík, Štubňa, Častečka, O. Sluštík, Čára, Mičulka. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

(mar)

13.1.2011

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.

Prezident klubu je u soudu, podvod odmítá

Podezřelými machinacemi, které se měly dít v mládežnickém hokejovém klubu HC Frýdek-Místek, se v pátek 9. prosince začal zabývat frýdecko-místecký okresní soud.