Zatímco hostující Zubři z posledních jedenácti utkání jen dvakrát prohráli a bojují společně s Prostějovem a Vsetínem o první čtverku, to domácí hokejisté mají úplně jiné starosti.

Slezané totiž z posledních šesti zápasů vytěžili jen dva body za porážku na nájezdy v Novém Jičíně (4:5) a prohru 3:4 s Porubou v prodloužení. „Je to soupeř, kterého bychom měli porážet. Nebude to ale asi zase až tak jednoduché, protože Frýdek už v Prostějově ukázal, že své kvality jejich tým má,“ hlásal ještě před utkáním přerovský kouč Pavel Sedlák.

Samotný zápas začali lépe domácí, kteří mohli jít do vedení již ve 21 vteřině, ale Kabeláčova střela jen těsně minula branku. Gól tak padl až ve 26. minutě. To se poprvé v domácím dresu prosadil Petr Škatula. Diváci sice viděli svižný hokej, leč branky se dočkali již jen jediné. To ve 49. minutě využil početní výhodu hostující Brančík.

Frýdečtí pak mohli strhnout vedení na svou stranu v polovině 58. minuty, kdy usedl na lavici hanby za zdržování hry přerovský Sedlák. Ve vlastním oslabení ale ujel Pospíšil, domácí Škatula jej podrazil a hlavní rozhodčí s nařízením trestného střílení příliš dlouho neotálel. Brankář Láníček naštěstí vzápětí svůj tým podržel. Jelikož další branku nepřidala obě mužstva ani v následném pětiminutovém prodloužení, rozhodovalo se při samostatných nájezdech. Zatímco hostující Krajíček s Hanákem proměnili, na druhé straně neuspěli Rozum ani Kabeláč. Bod navíc vydoloval tedy Přerov.

Na frýdecko-místecké hokejisty nyní čekají další dvě těžká střetnutí, kdy hned zítra zajíždí na led vedoucího celku soutěže – HC Karviná. Utkání tam začíná v 18 hodin. V sobotu 28. ledna pak hostí Frýdečtí na svém ledě od 17 hodin Bobry z Valašského Meziříčí.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC ZUBR PŘEROV 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0) po sam. nájezdech

Branky: 26. Škatula (Diviš, Mareček) – 49. Brančík (Ferenc, Ditrich), 65. Krajíček (rozhodující nájezd). Rozhodčí: Škrobák – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 4:8, využití: 0:1, diváci: 217, střely na bránu: 36:46, buly: 34:36

Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Gančarčík, Kudláček, Jindřich, Gajda, Golasovský, Krutil, Mach, Hrubý, Kabeláč, Diviš, Gogolka, Majling, Mareček, Škatula, Rozum. Trenér: Radim Nečas