Střelecké trápení mělo v Ústí pokračování

Frýdek-Místek – Prvoligoví hokejisté HC Frýdek-Místek prohráli v krátkém sledu nejen doma s Kadaní, ale také i na ledě ústeckého Slovanu (oba zápasy vyhrál soupeř shodně 3:1).

21.10.2016

Ústečtí hokejisté (modří) doma porazili Frýdek-Místek 3:1.Foto: Deník/Karel Pech

Do domácí sestavy se po zranění vrátil kanonýr Roubík (ten se zranil ve 3. kole soutěže právě na ledě Frýdku-Místku a podle lékařů měl chybět minimálně do listopadu). Utržený vaz v rameni ale dali doktoři dohromady o poznání dříve.

Frýdečtí nezačali v Ústí vůbec špatně. Už v 10. minutě se dokázal po Chmielewskeho střele z dorážky prosadit Michal Kovařčík. Hosté tak šli do vedení, které mohl o chvíli později navýšit ještě Kanko. Ten ale na brankáře Volka nevyzrál.

Druhá část utkání už patřila spíš Ústeckým. Ti se v čase 24:47 dočkali vyrovnání, když si Melka z rohu kluziště nabruslil na mezikruží a přesnou ranou do pravého růžku Danečkovy branky vyrovnal – 1:1. Domácí za další tři minuty dokonali obrat v utkání, když se po kombinaci s Vrdlovcem trefil Kloz. Po této brance musel zraněný brankář Daneček přenechat své místo Šimbochovi a ten po pár vteřinách musel čelit trestnému střílení Daleckého. Domácí útočník hledal skulinku mezi betony, jenže Šimboch si tohle místo pohlídal.

Že se frýdecko-místečtí hokejisté v posledních kolech střelecky trápí, dokreslovala situace z třetí třetiny, kdy Cienciala netrefil ani odkrytou branku Ústí. Výhru pak domácí družina pečetila v samém závěru zápasu, kdy se do úniku dostal Doležal, který následně nedal Šimbochovi šanci. „Z naší strany je to pořád stejné. Nedaří se nám střelecky. V Ústí jsme počítali s tím, že domácí začnou tlakem. Ten jsme přečkali a šli následně do vedení. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které jsme začali kupit chyby. Dostali jsme dvě branky a ve snaze vyrovnat jsme pak dostali třetí gól," řekl k utkání hostující trenér Jiří Juřík.

Ten už pomalu v hlavě střádá plány na sobotní domácí duel s přerovskými Zubry. V hale Polárka se hraje od 17 hodin.

HC SLOVAN ÚSTÍ N. L. – HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Melka (M. Vágner, Moučka), 28. Kloze (Trdlovec, Kasík), 59. Doležal (Poulíček, Zajíc) - 10. M. Kovařčík (Chmielewski, O. Kovařčík). Rozhodčí: Grech - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6 (navíc Knotek – Miloš Roman 10 OT), bez využití. Diváci: 796.
Frýdek-Místek: Daneček (28. Šimboch) - Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera, Adámek, Roupec, Kania - Sýkora, Cienciala, Luka - Miloš Roman, Kanko, Franek - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Meidl, Káňa, Christov. Trenéři: Juřík a Malík.

21.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.