Třinec dělí výhra od finále. Drama se Spartou rozsekl v nájezdech Irgl

Třinec - V pátém semifinále play-off extraligy byl ve hře mečbol. Ten po dramatické bitvě získal Třinec, který doma porazil Spartu 3:2 po samostatných nájezdech. Šesté utkání se bude hrát v pondělí na pražském ledě.

4.4.2015

Hokejisté Třince (zleva) Jakub Orsava a Erik Hrňa se radují z gólu proti Spartě. Vpravo Juraj Mikuš.Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

I když Sparta stáhla dvoubrankovou ztrátu, v rozstřelu zajistil držitelům Prezidentského poháru třetí bod v sérii Zbyněk Irgl, jenž stylově po pěti měsících od operace nádoru na ledvině oslavil návrat na extraligový led.

Sparťané museli změnit vítěznou sestavu z domácích utkání hned na dvou místech: kromě neúčasti zraněného Réwaye musel kouč Jandač významně omezit minutáž kapitána Rolinka, který má zdravotní problémy z posledního měření sil v Praze.

Hosté odehráli první část pasivně a navíc s chybami, za které dvakrát pykali. Gólman Novotný se v sedmé minutě po výletu za branku nestihl srovnat v brankovišti, odklouzal z osy hřiště až za tyč a Hrňa z otočky mohl po ledě mířit klidně do středu branky.

Druhý gól přidal ve 13. minutě obránce Doudera, který odvážně vletěl do sparťanské rozehrávky a pak bekhendem zvedl puk nad Novotného lapačku. Teprve pak hosté vůbec poprvé vážněji zahrozili díky Barinkovi, ale po další Mikušově chybě v přesilovce mohli být rádi, že jim Hrňa v závěru části nedal ještě třetí gól.

Pražané byli stále o krůček pozadu. Ani ve druhé třetině se jim nedařilo dostat soupeře pod tlak a vytěžovanější byl znovu Novotný, který zmařil dvě Ružičkovy gólové dorážky. Gólově mohl návrat oslavit Irgl, který se kličkou vyhnul brankáři, ale v brankovišti Novotného zastoupil obránce. Poté, co přežili několik šancí soupeře, dal v 38. minutě sparťanský gól naděje Pech, který po Poláškově ráně do břevna a velké skrumáži pohotově dorazil puk za Hrubce.

Hosté procitnuli a rázem jich byl plný led. Třinecký náskok smazal už po 32 sekundách třetí části Kumstát, který si vyměnil puk s Dragounem a volejem z levého kruhu zavěsil. A domácí měli se soupeřem v třetím dějství suverénně nejvíc práce. Přesto v 50. minutě mohl v jejich prospěch rozhodnout Hrňa, ale zblízka Novotného nepřekonal.

V prodloužení nejdřív dýchla "smrt" na Třinec, ale při obrovské šanci Kumstáta ho v 76. minutě zachránila tyč. Minutu před koncem zase trnuli Sparťané, ale Adamský si vylámal zuby na Novotném. V nájezdech hosté dvakrát na poslední pokus odvrátili porážku, ale do třetice na Irglovu trefu už odpovědět nedokázali.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Hrňa (Polanský), 13. M. Doudera, rozhodující sam. nájezd Irgl - 38. Pech (Kumstát), 41. Kumstát (Dragoun). Rozhodčí: Hodek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek - Irgl, Klepiš, Ružička - Dravecký, Polanský, Adamský - Hrňa, Plíhal, Orsava - Ciencala, M. Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Sparta: Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger - Kumstát, Pech, Vondrka - Sabolič,J. Hlinka, Buchtele - Forman, Přibyl, Dragoun - Volek, Rolinek, Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Autor: ČTK

4.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Unikající pára.

Unikající pára z potrubí u řeky vzbudila rozruch

Dálnice D48 odvedla dopravu z obcí, hluk však obyvatele stále trápí. Ilustrační snímek.
8

U dálnice D48 povyrostou protihlukové zdi

Na kluzkých silnicích se ráno stalo několik nehod, nevyhnuly se ani policistům

Na Karvinsku, Ostravsku, Novojičínsku i Frýdecko-Místecku se ve středu ráno stalo několik různě závažných dopravních nehod. Řidiče zaskočily namrzlé silnice.

Zmatení řezníci či pekaři. Nevědí, zda mají povinně dávat účtenky

Za týden touto dobou už to nebude možné – odejít z prodejny bez toho, aniž by prodavač vytiskl účtenku s unikátním kódem.

Odborovy předák Pytlík: Ať stát řekne, kde vezme peníze na útlum dolů

Pondělní neúspěšný pokud vlády o převzetí společnosti OKD pod křídla státu nevyšel, a to kvůli nesouhlasu ministrů za ANO a KDU-ČSL, kteří chtějí dát šanci soukromému investorovi.