Třinec po čtyřech zápasech vyhrál. V repríze loňského finále zdolal Litvínov

Duel dvou trápících se favoritů zvládli lépe Oceláři, kteří zásluhou výborné třetí třetiny porazili na svém ledě Litvínov 4:2.

20.11.2015

Třinečtí hokejisté porazili mistrovský Litvínov.Foto: Petr Rubal

Mistr dvakrát dotáhl ztrátu, na třetí gól Tomáše Kopeckého ve vlastním oslabení už ale odpovědět nedokázal a posedmé v řadě prohrál. Oceláři pod provizorním koučem Reném Muchou poprvé naplno zabodovali a prolomili sérii čtyř porážek.

Vytrejdovaný útočník Tybor se v sestavě Třince pro drobné zranění ještě neobjevil, rozpadlo se i spojení nerozlučných hokejových "dvojčat" Adamský - Polanský a zprvu to Ocelářům neslo štěstí.

Domácí se prosadili z první vážnější možnosti: Irgl v přesilové hře nabral v sedmé minutě rychlost na vlastní modré čáře a průnik po levém křídle zakončil přesným švihem. Asistenci si připsal Polanský, který nastoupil k jubilejnímu 700. utkání za Třinec.

Dál však střet posledních finalistů byl jen odvarem jarních bojů o titul a korespondoval s herní mizérií, kterou procházejí. Upachtěná bitva neměla atmosféru, šance a nebyla líbivá. Adamský, který se propadl až do čtvrté řady, po ojedinělé příležitosti zblízka nenavýšil třinecký náskok a trestat mohl Jánský, avšak i jeho dorážka proletěla těsně vedle tyčky.

Litvínov nakopla promarněná přesilovka před polovinou zápasu. Hosté i po ní zůstali v tlaku, a i když Kubát nájezd na Hrubce promarnil, třinecký odchovanec Pavlík pak dělovkou od modré čáry srovnal.

Náboj utkání dostalo až po druhém gólu Rákose, který ve 42. minutě zleva našlápl stejně jako Irgl a z navlas stejné parkety vymetl horní růžek za Janusem. Litvínov však rychle kontroval zásluhou Havlíčka, který skóroval dorážkou ze závaru. Při kontroverzním vyloučení Hrni mistr mohl momentální výhodu zužitkovat v další přesile, ale zahrál ji tak zle, že Kopecký jednoruč dorazil za Januse Ruferovo nahození.

Čtvrtým gólem pak definitivně rozhodl Dravecký. Hosté vyprodukovali tři minuty před koncem další kiks v obranném pásmu a slovenský útočník precizním blafákem zavěsil.

Hlasy trenérů:
René Mucha (Třinec): "I tohle utkání se dost podobalo těm předešlým dvěma. I dneska jsme se dostali do vedení, ale dvakrát jsme dostali vyrovnávací gól. Ale nakopl nás třetí gól v oslabení. Konečně bylo na hráčích cítit, že si věří, že by to mohli dotáhnout do vítězného konce."
Radim Rulík (Litvínov): "My jsme se drželi do rozhodujícího gólu, paradoxně v naší přesilovce. Trošku jsme podcenili situaci po vhazování a soupeř nás potrestal. Potom už bylo strašně těžké se vrátit a vyrovnat. Otevřeli jsme hru, ale už to na body nestačilo. Drželi jsme s Třincem krok, ale závěr jsme nezvládli."

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Irgl (Polanský, Matuš), 42. Rákos (M. Doudera), 48. Kopecký (Rufer), 57. Dravecký (Matuš, Klepiš) - 36. F. Pavlík (Havlíček, Piroš), 45. Havlíček (Kubát). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Bryška, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4396.
Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera - Klepiš, Kopecký, Dravecký - Irgl, Matuš, Polanský - Rákos, Plíhal, Svačina (30. Rufer) - Hrňa, M. Růžička, Adamský. Trenéři: Mucha a Malík.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, Baránek, F. Pavlík, Frolo - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, Gerhát - Smolka, Havlíček, Válek. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.

Autor: ČTK

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

V Beskydech (i na polské straně) se rozjíždí nová lyžařská sezona

/FOTOGALERIE/ Lyžařské areály v Beskydech postupně startují o tomto víkendu novou sezonu.

Část areálu nejprve nabídnou městu

Část areálu ArcelorMittalu ve Frýdku bude na prodej jako brownfield. Vedení ocelářské společnosti jej přednostně nabídne městu Frýdek-Místek.

Hromadná nehoda blokovala ráno dálnici D48 u Hukvald

Nehoda tří aut dnes ráno zablokovala dálnici D48 ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.