HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Domácí v úvodu nevyužili přesilovou hru a přes ofenzivní snahu se nemohli dlouho prosadit přes pozorně bránící třineckou obranu. Až v osmé minutě přihrál Svoboda před branku Hrňovi, extřinecký forvard ovšem v dobré pozici zamířil vedle. Poté hosté přestáli další oslabení a ve 12. minutě z rychlého brejku zakončeného střelou švihem z levého kruhu pořádně protáhl Machovského Meidl.

Indiáni následně zjednodušili hru a tlačili se před Hamerlíka, gólman Ocelářů si však poradil i s bekhendovým pokusem Svobody z bezprostřední blízkosti.

Vstup do prostřední části vyšel lépe hostům a po 47 vteřinách skóroval po kombinaci jejich prvního útoku střelou pod horní tyč nekrytý Dravecký. Domácí znervózněli a iniciativu převzali Oceláři. Přesto mohl ve 29. minutě z dorážky vyrovnat Indrák, nedokázal ovšem přesněji zakončit nad ležícího Hamerlíka. Vzápětí navíc nahozením od třinecké střídačky překvapil Polanský Machovského a zvýšil na 0:2.

Za chvíli Indiáni gólově neodpověděli ani při své čtvrté početní výhodě a naopak po jejím skončení ujeli do brejku Žejdl s Polanským, osamocený Machovský ale stačil střelu kapitána Ocelářů a autora druhé trefy vytlačit na pravou tyč. Před druhou sirénou se ještě zaskvěl také Hamerlík, když v oslabení dokázal lapačkou zastavit ránu Lva z mezikruží.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se museli hosté po dvou trestech za zdržování hry bránit 66 vteřin ve dvojnásobném oslabení, ale nápor Indiánů přečkali. Ve 49. minutě udržel Machovský svůj tým ve hře o body při dorážce bývalého spoluhráče Sýkory a chytil i střelu mezi kruhy nekrytého Meidla.

Indiáni se po změnách ve složení útočných trojic tlačili směrem dopředu, větší šanci si ale nevytvořili ani v již osmé přesilovce. Až necelé tři minuty před sirénou po Kracíkově objetí branky snížil na 1:2 svou premiérovou trefou v plzeňském dresu Kudroč. Více než dvouminutovou power play Indiánů však Oceláři přečkali a navíc ještě Sýkora přidal třetí gól do opuštěné branky.

Branky a nahrávky: 58. Kudroč (Kracík) - 21. Dravecký (Žejdl, Irgl), 31. Polanský, 60. J. Sýkora (Tybor). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Belko, Hynek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 4484.

Plzeň: Machovský - Kudroč, Jeřábek, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.
Třinec:
Hamerlík - Nosek, Linhart, Roth, M. Doudera (13. Hrabal), Slovák, Klesla - Irgl, Žejdl, Dravecký - J. Sýkora, Kopecký, Tybor - Marek Růžička, Plíhal, Svačina - Jašek, Polanský, R. Meidl. Trenéři: Dopita a Mucha.

Hlasy trenérů po utkání:

Michal Straka (Plzeň): „Utkání jsme ztratili ve druhé třetině, kdy jsme hned na jejím začátku inkasovali a navíc jsme potom dostali ještě laciný druhý gól. Nepomohli jsme si ani hrou v přesilovce, když jsme jich dnes měli dokonce osm a nepodařilo se nám ve třetí třetině proměnit ani tu pět na tři. Sehráli jsme to špatně, což se nám opakuje v posledních utkáních a stojí nás to body. Jak nám početní výhody nevycházejí, tak se pak přenáší nervozita na celé mužstvo. Klukům se nedá upřít snaha, ale nedaří se nám v koncovce. Za tři utkání jsme teď neskórovali ve hře pět na pět. Předtím nám to tam padalo, teď si však kluci v zakončení tolik nevěří."

René Mucha (Třinec): „V první třetině nás výrazně podržel Peter Hamerlík, kterému můžeme poděkovat za výborný výkon. My jsme se nedokázali udržet na puku a dostávali jsme se pod tlak. Potom nám vyšel vstup do druhé třetiny a hodně nám pomohl šťastný gól na 2:0. Rozhodující moment zápasu přišel ve třetí třetině, kdy jsme ubránili přesilovku Plzně pět na tři. Soupeř nedokázal snížit a naopak nás to nabudilo. Už jsme si potom věřili, že můžeme zápas dotáhnout k vítězství. Bylo to vítězství vůle a děkuji celému týmu za obětavost."

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Domácí nastoupili opět bez zraněných Skrbka s Knotkem, na soupisce však měli i šestnáctiletého obránce Jakuba Galvase, syna extraligového zadáka Třince Lukáše Galvase. Vítkovice přijely bez nedávno vyměněného forvarda z Olomouce Kafky.

Začátek duelu byl z obou stran opatrný, první větší šanci měl po pěti minutách domácí Vodný, jeho tvrdá střela minula Kantorův beton i branku. V osmé minutě šli Hanáci do vedení: Eberle našel od mantinelu přesně Řípu a ten ranou pod horní tyč otevřel skóre. Hosté mohli hned v dalším střídání po akci Burgra a zakončení Zdráhala srovnat, ale Konrád byl proti.

Po vzájemné potyčce před olomouckou brankou byli vyloučeni dva domácí a jeden hostující hráč. Vítkovice početní převahu využily, když si Klok najel na přesnou přihrávku Balána a prostřelil Konráda. V poslední minutě ještě pozlobil obranu Olomouce Olesz, ale objezd branky gólem neskončil.

Druhá třetina začala velkou chybou Konráda v rozehrávce, jíž potrestal po přihrávce Koloucha Kucsera a poslal hosty do vedení. Olomouc mohla srovnat v přesilovce, když Herman našel úplně volného Buce, jehož vychytal skvělým zákrokem Kantor. Následně to dvakrát zkoušel Mikúš, Kantor opět svůj tým podržel. Na druhé straně uháněl sám na Konráda Olesz, olomoucký brankář napravil chybu a nájezd chytil. Olomouc hrála dvě přesilové hry, ale v nich se prakticky nedostala do obranné třetiny Vítkovic, až v závěru druhé početní převahy dorážel Holec, puk za záda brankáře hostí nedostal.

Ve třetím dějství začali početní převahou Vítkovičtí, ale ani ostravský tým nedokázal kloudně založit přesilovkové postavení. Kohouti po oslabení zahrozili Ondruškem, Vodný pak tečoval sám před Kantorem, puk však nedokázal posunout na branku. Ve 46. minutě se domácí radovali z vyrovnání. Buc si vybruslil na svoji střeleckou parketu a ranou zpoza kruhu vymetl horní roh branky.

Pět minut před koncem základní hrací doby hráli přesilovku Hanáci, opět pálil Buc, Herman dorážel a puk se otřel o boční konstrukci branky. Hosté pak znovu faulovali, ale Kantor jim vychytal bod. Zápas dospěl do prodloužení a nakonec rozhodovaly nájezdy. V nich přišlo rozuzlení až v páté sérii, kdy se trefil domácí Laš a hostující Kuscera Konráda nepřekonal. Bod navíc tak získala Olomouc.

Branky a nahrávky: 8. Řípa (Eberle), 46. Buc (Laš, Herman), rozhodující sam. nájezd Laš - 10. Klok (Balán), 22. Kucsera (Kolouch). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Klok (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5129.

Olomouc: Konrád - Valenta, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - Laš, Herman, Buc - Vodný, Řípa, Eberle - T. Mikúš, Húževka, Kucharczyk - Jergl, Holec, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.

Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Štencel, Štich, Philipp, Klok - Olesz, Strapáč, Hovorka - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Burger - Tomi, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.

Zdeněk Venera (Olomouc): „Byl to vyrovnaný zápas, remíza byla po šedesáti minutách spravedlivá. Dali jsme rychlý gól, ale stejně rychle Vítkovice vyrovnaly, z toho jsme se vzpamatovávali dlouho. Pak jsme dostali smolný gól po chybě za brankou, ale stáhli jsme hru na tři lajny a podařilo se nám vytvořit si šance a vyrovnat. Nájezdy vyšly nám, jsme rádi za bod navíc. V říjnu tady Vítkovice prohrávaly, vyrovnaly v závěru a rozhodly v prodloužení, dnes jsme získali bod navíc my."

Ladislav Svozil (Vítkovice): „Odehráli jsme tady slušné utkání, mohli jsme mít tři body, mohli jsme být i bez bodu. Nájezdy jsou už loterií. Máme bod, chtěli jsme více. Ale hráli jsme dvanáct minut v oslabení, to se těžko vyhrává. K vyloučením se nechci vyjadřovat."