Třinec vydřel bod, který zachránil Peterek

Třinec, Praha -První přesilovka Sparty již v průběhu třetí minuty přišla vniveč, ale hříšník McGregor se na konci osmé minuty provinil znovu a hned po chvilce za ním na lavici hanby putoval i Adamský, který vyhodil kotouč z vlastního obranného pásma až na domácí střídačku téměř přes celé kluziště.

10.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Sidorják

Pražané 101 vteřin dlouhou hrou pět na tři nepohrdli a Broš snadno otevřel skóre. Sersen poté ještě nahozením od modré čáry orazítkoval tyč. Velkou možnost přidat druhý gól svého týmu měl Tomáš Rachůnek, který vteřinu před koncem prvního oslabení Sparty ujel Ocelářům, stíhající Hrabal se ho pokusil rozhodit dvěma háčky, přičemž druhý už domácí forvard neustál. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Místo dvoubrankového vedení srovnal 70 sekund před první přestávkou stav Hudec.

Na začátku druhé třetiny mohl dokonat obrat při přesilovce Polanský, Pöpperleho ovšem tváří v tvář překonat nedokázal. Po skončení trestu si do dobré pozice najel Yorick Treille, ani on ale nedal. K další početní výhodě se vzápětí dostala opět Sparta a po Tenkrátově ráně bez přípravy měl gól na holi Ton, ale se svou bekhendovou dorážkou nebyl dostatečně rychlý a Hamerlík ho vychytal. Pražané litovali jen krátce. Ve 33. minutě skvěle našel Kasík pasem mezi třemi hostujícími hráči rozjetého Tomáše Rachůnka a ten přesnou ranou pod horní tyč vrátil vedení na stranu Sparty. Další velkou možnost měl Philipp poté, co Hamerlík skokem plavmo vypíchl kotouč Kohnovi, ale jeden z třineckých zadáků ránu domácího beka před prázdnou klecí zastavil.

Ve třetím dějství Sparta pozorně bránila a pokoušela se rozhodnout z rychlých brejků, jenže bez úspěchu. Když už se zdálo, že Třinečtí přes snahu o vyrovnání odjedou poprvé od ledna 2008 ze sparťanského ledu s prázdnou, vyrovnal na začátku 58. minuty pohotovou tečí Peterek a poslal duel do prodloužení. V něm rozhodnutí o vítězi nepřišlo, takže došlo i na nájezdy. Úspěšně je načal Broš, McGregora vychytal Pöpperle. Ton vzápětí uspěl svou oblíbenou fintou v podobě bekhendového blafáku a Chovan ztroskotal opět na Pöpperlem.

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Broš (I. Rachůnek, Ton), 33. T. Rachůnek (Kasík, Y. Treille), rozhodující sam. nájezd Broš – 19. Hudec (Polanský), 58. Peterek (Lojek, Kohn)
Rozhodčí: Lacina, Smitka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:10, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3707

Sparta Praha: Pöpperle – Milam, Sersen, Kasík, Jan Hanzlík, Kučný, Philipp – Tenkrát, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Pacovský – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Lapšanský, Luňák, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec

Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Richter, Hudec, Lojek, Hořava, Davison – Kohn, Peterek, Adamský – D. Květoň, Polanský, Chovan – Hrňa, McGregor, Orsava – Marosz, Havel, Valčák – od 35. navíc Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva

10.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
9

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.