Třinec zažil pod Dopitou úspěšné zemětřesení

Hokejová extraliga má před vánočními svátky na programu 29. kola. Třinec si doma pod novým trenérem stejným poměrem poradil se Zlínem. Suverénní lídr z Liberce uspěl ve šlágru na ledě Plzně, kde vyhrál 3:1. Hradec Králové udrží druhé místo - vede nad Litvínovem. Zbývající tři utkání jsou na programu ve středu.

22.12.2015

Třinec - Zlín: Jiří Polanský a Patrik Urbanec Foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Třinec absolvoval vítěznou premiéru pod koučem Jiřím Dopitou, když v rámci 29. kola extraligy porazil Zlín 3:1. Vítězný gól zaznamenal v přesilovce ve 44. minutě nejlepší střelec Ocelářů Vladimír Dravecký a byla to jeho třináctá trefa sezony. Gól a přihrávku si připsal i Lukáš Žejdl, vicemistr vybojoval druhou výhru z posledních šesti zápasů.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Zemětřesení. V třinecké sestavě po reprezentační přestávce nastaly pořádné změny. Dopita rozházel útoky i obrany, poprvé se v dresu Ocelářů objevily plzeňské posily Hossa a Sýkora.

Ovšem první vteřiny patřily hostům. Už po 20 sekundách pořádně zahrozili. Burkats se krátce po úvodním buly hravě dostal přes Linharta, ale blafák mu pak při sólu na Hrubce nevyšel.

Třinec udeřil z první přesilovky. Sehrál ji znamenitě a ve stálém tlaku. Irgl kombinování v útočném pásmu zrychlil přihrávkou z první na Žejdla, který z mezikruží vypálil přesně k tyči a v 10. minutě dal svůj první třinecký gól po návratu z hostování v Mladé Boleslavi.

Jestliže první část zavdala třineckým fanouškům mírný důvod k optimismu, ve druhé části se otěží zápasu chytili hosté.

Při napadání se vysouvali stále hlouběji za soupeřem, domácí několikrát přečíslili ve středním pásmu. Po brejku dva na jednoho Hrubec ještě kryl Ondráčkovu ránu betonem, ale vzápětí doplatil na zhoršený výhled a v 33. minutě propustil Cibákovu střelu do pravého mantinelu mezi betony za svá záda.

Třinec si mohl přes zlínskou převahu vedení vzít nazpět zásluhou Irgla, ale Štůrala v 38. minutě špičkou pravého chrániče jeho umístěný pokus vykopl.

Domácí přesto soupeři gólově znovu odskočili v třetí části, do které vstoupili aktivněji a lépe. Kotvanovu hrubku po Tyborově šanci napravil ještě Štůrala, ale Třinci přinesla štěstí opět početní výhoda. Žejdl s Draveckým v ní vyšachovali hostující čtyřlístek a slovenský útočník si připsal třináctou trefu sezony.

Hosté v závěru už neměli ani zdaleka tolik ze hry. Přesto mohl vyrovnat Veselý, ale jeho kličku v přesilovce Hrubec zmařil. A dřív, než Zlín stihl odvolat gólmana, Polanský 73 sekund před koncem dorazil do sítě Douderovu střelu a definitivně rozhodl. Zlín tak ve vyprodané Werk areně prohrál a nenavázal na předešlé čtyři zápasy, ve kterých bodoval.

Branky a nahrávky: 10. Žejdl (Irgl, Linhart), 44. Dravecký (Žejdl), 59. Polanský (J. Sýkora, M. Doudera) - 33. Cibák (T. Sýkora, Čachotský). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, Hrabal, M. Doudera - Irgl, Žejdl, Dravecký - Hossa, Polanský, J. Sýkora - Rákos, Plíhal, Adamský - Tybor, Kopecký, Matuš - Rufer. Trenéři: Dopita a Mucha.
Zlín: Štůrala - Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Autor: Redakce, ČTK

22.12.2015 VSTUP DO DISKUSE

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Tento týden představíme školáky ze ZŠ v Milíkově a Bukovci

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

O svatební obřady na úřadech mají snoubenci pořád zájem, roli hraje také cena

Někteří snoubenci chtějí mít svatbu na jednom místě s obřadem i hostinou. Obřad tak obvykle pořádají na okrajích měst, v horských hotelech nebo penzionech. Zájem o sňatky na úřadě ale přesto neupadá.

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, zastupitelem Frýdku-Místku a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a zastupitel Frýdku-Místku Jiří Vzientek bude už zítra - v úterý 17. října od 10 hodin - odpovídat jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.