Třinečtí junioři postoupili přes Plzeň do semifinále

Třinec - To, co se zatím nedaří extraligovým hokejistům Třince, se již podařilo třineckým juniorům. Ti si opět po roce zahrají v semifinále nejvyšší juniorské soutěže, když v rozhodujícím duelu porazili Plzeň na jejich kluzišti a v sérii Třinec zvítězil 2:1.

12.3.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

HC Lasselsberger Plzeň – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

První utkání se třineckým hokejistům nevydařilo. Domácí se v šestnácté minutě dostali do vedení brankou Kocmana, ale Oceláři otočili skóre ve druhé třetině, kdy se v přesilové hře trefili Potoček a Rangl. V závěru třetiny ale nakonec domácí udělali Ocelářům čáru přes rozpočet a otočili průběh zápasu na 3:2. Vítězství Západočechů pojistil v 57. minutě Lev.

Branky: 16. Kocman, 37. Šustr, 40. Sýkora, 57. Lev – 22. Potoček, 27. Rangl. Rozhodčí: Jebavý – Ledinský, Sekula. Vyloučení: 6:9, navíc Toman a Kania 10 min., Pánik (všichni Třinec) 5 min. do konce utkání. Využití: 3:2. Diváků: 238. Stav série: 1:0.

HC Oceláři Třinec – HC Lasselsberger Plzeň 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Třinečtí do domácího utkání nastoupili s jediným cílem, a to vyhrát. Plány jim překazil hned v úvodu Kubalík, který využil zaváhání brankáře Raszky a střelou od mantinelu dostal hosty do vedení. Třineckým se dlouho nedařilo prostřelit výborného Francouze, až v úvodu druhé třetiny byl ve správném místě a správném čase Mičulka a vyrovnal. Utkání rozhodla vlastní branka. Samiec nahodil puk z levého rohu před branku a od Pituleho se odrazil kotouč do plzeňské branky. V závěru přidal po kombinaci s Pánikem do prázdné brány Mičulka rozhodující trefu.

Branky: 23. a 57. Mičulka, 48. Samiec – 10. Kubalík. Rozhodčí: Polák – Chytil, Dřínovský. Vyloučení: 8:9, navíc Hoďa (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváků: 103. Stav série: 1:1.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

V rozhodujícím utkání si zahrál mariáš sudí Turčan, který v utkání udělil celkem 33 dvouminutových trestů. Právě v situacích při nestandardním počtu hráčů rozhodovali Třinečtí. Po vyrovnané první třetině otevřel účet zápasu v přesilovce střelou přes clonícího útočníka Zeliska. O deset minut později zvýšil při dvojnásobném oslabení Pánik. Ve třetí části domácí zatlačili, což přineslo ovoce. Ve 48. minutě snížil Kovář a v 56. vyrovnal Stránský. Rozhodující okamžik přišel v 59. minutě, kdy kapitán Samiec překonal Francouze. Výsledek pečetil na začátku poslední minuty střelou do prázdné branky Pánik.

Branky: 48. Kovář, 56. Stránský – 26. Zeliska, 36. a 60. Pánik, 59. Samiec. Rozhodčí: Turčan – Sichrovský, J, Rozlílek. Vyloučení: 15:18. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 173. Konečný stav série: 1:2, postupuje Třinec.