Pražané začali na třineckém ledě od podlahy a doposud trápící se střelec Ton, který nastoupil ve třetí řadě vedle Langhammera a Podlešáka vyzkoušel Vojtkovu pozornost už ve 2. minutě, ale jeho střelu mezi betony třinecký gólman kryl.

O tři minuty později už však útočník Sparty jásal. Po přihrávce zpoza brány se trefil přesně – 0:1. Po deseti minutách už Sparta vedla o dvě branky.

Od modré vystřelil Gulaši, jeho střela se odrazila od brusle Výtiska a Výborný už věděl co s pukem, který nekompromisně napálil k levé tyči – 0:2. Peterek mohl bleskově snížit, ale v dobré pozici kapitán domácích přestřelil.

Kováčik sice dokázal pětadvacet vteřin před první sirénou stáhnout náskok hostů, když prostřelil Pöpperleho po ideální nahrávce od Polanského, ale Sparta, která potřebovala odčinit porážky v Plzni a na Slavii i po přestávce kontrolovala zápas.

Větší důraz a lepší bruslení přineslo hostům dvoubrankové vedení ve 22. minutě. To obránce Černošek našel mezírku u pravé Vojtkovi tyče a střelou po ledě Spartu uklidnil – 1:3.

Domácí udělali v utkání hned několik chyb a pouštěli Spartu do přečíslení. V jednom takovém upalovali na vyděšeného Vojtka hned dva Sparťané, naštěstí pro Oceláře Ručinskému v poslední chvíli puk uskočil a jeho střela šla mimo.

Čtvrtý gól přidala Sparta ve 34. minutě Podlešákem, který dorazil puk do sítě po ráně aktivního Tona – 1:4 V závěrečné části ještě vykřesal naději domácí Balej, pro kterého vyhrál buly Moravec a slovenský útočník v barvách Třince vymetl pravý roh hostující branky – 2:4. Vítězství Sparty mohlo být ještě výraznější, ale ani jednu ze dvou přesilovek pět na tři už svěřenci trenéra Výborného nepřetavili v gól.

„Po dvou prohrách jsme přijeli hodně koncentrovaní, protože jsme už nutně potřebovali tři body. Rozhodla hra v oslabení, kdy jsme ani jednou neinkasovali,“ řekl asistent trenéra Sparty Marian Jelínek.

„Soupeř začal dobře, dal dva rychlé góly. Na rozdíl od nás řešili lépe gólové situace. Postupem času se na nás lepila nervozita, chyběla tam lepší finální přihrávka. Myslel jsem, že se ještě po snížení na 2:4 zvedneme, bohužel mi tam chybělo více srdíčka,“ uvedl kouč Třince Antonín Stavjaňa.