Úspěch mladých hokejistů

Frýdek-Místek – Mladí hokejisté HC Frýdek-Místek (5. třídy) skončili na mezinárodním turnaji v Novém Jičíně na prvním místě.

14.9.2010

Mladí hokejisté HC Frýdek-Místek zvítězili na turnaji v Novém Jičíně. Foto: archiv oddílu

Vrcholem přípravy na letošní sezonu byla pro mladé hokejisty 5. tříd z HC Frýdek-Místek účast na mezinárodním hokejovém turnaji - O pohár Rostislava Klesly. Turnaj se konal ve dnech 28. a 29.srpna na zimním stadionu v Novém Jičíně. Již samotná účast pozvaných týmů z Žiliny, Martina, Jastrzebie i domácího družstva Nového Jičína slibovala vyrovnané souboje na velmi dobré úrovni.

Součástí turnaje byly také dovednostní soutěže. V sobotu to byla štafeta deseti hokejistů na jeden okruh. Štafeta Frýdku-Místku si nevedla vůbec špatně. Teprve až poslední jízdou je na druhé místo odsunuli hokejisté Martina. V neděli probíhaly dovednostní soutěže v nájezdech.

Po dvoudenních napínavých bojích za velkého povzbuzování diváků mohl hráč NHL Rostislav Klesla předat ceny nejlepším celkům. Mladí hokejisté z HC Frýdek-Místek vyhráli všechny své zápasy, a proto z jeho rukou převzali trofej nejcennější. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Viktor Konečný a nejlepším brankářem se stal Lukáš Velička, oba z Frýdku-Místku.

Výsledky HC FM: - Nový Jičín 9:1 (branky FM: Konečný 6, Pindel 2, Indrst), - Jastrzebie 7:2 (Konečný 4, Patrik Srníček, Indrst, Urban), - Martin 6:2 (Konečný 4, Indrst 2), - Žilina 14:3 (Konečný 8, Michálek 2, Patrik Srníček 2, Pavel Srníček, Indrst).

Sestava HC Frýdek-Místek: Lukáš Velička, Jakub Michálek, Pavel Srníček, Michal Juřica, Vojtěch Šulák, Daniel Kolář, Filip Indrst, Viktor Konečný, Patrik Srníček, Vojtěch Pindel, Adam Urban, Jakub Vacula, Adam Makuch, Ondřej Staněk, Lukáš Gavlas.

14.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Prodej živých vánočních stromků je v plném proudu

Frýdek-Místek, Třinec - Připomínky, že Vánoce se blíží, číhají na každém kroku zářící ulice a centra měst, vůně punče či svářáku nebo třeba hrající koledy v obchodních domech. V minulých dnech odstartoval i prodej vánočních stromků.

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.