Duel s Mostem byl prakticky rozhodnutý již v první dvacetiminutovce. O úvodní branku se v 10. minutě postaral frýdecký útočník Lukáš Jašek, který vystihl rozehrávku domácích zadáků a své následné sólo zakončil střelou pod vyrážečku brankáře Spěšného – 0:1. Poslední dvě minuty první třetiny? Tak to byl doslova střelecký koncert hostí. Na 0:2 zvyšoval krásnou střelou Adámek, kterého o sedm vteřin později napodobil Jaroš. Čtvrtý gól Frýdku přidal po bratrské spolupráci Michal Kovařčík. Frýdek mohl svůj gólový účet prvního dějství ještě navýšit, obránce Piegl ale při exekuci trestného střílení selhal. „Celé utkání se rozhodlo v první třetině. V ní jsme byli bruslařsky lepší, klukům se dařilo i střelecky. Navíc hráče musím pochválit, jelikož jsme tady přijeli s pozměněnou sestavou. Mladí kluci ale vše zvládli na jedničku," kvitoval povedený začátek střetnutí hostující trenér Jiří Juřík.

Zbývající dvě třetiny se prakticky již jen dohrávaly. O branky ale přítomná hrstka mosteckých fanoušků ochuzena nebyla. Ve 33. minutě se dokázal prosadit domácí Veselý, který procedil puk mezi Šimbochovy betony – 1:4. Vzápětí měli hokejisté ze severozápadu Čech výhodu jednoho muže v poli, leč přišla chyba a Pechanec ve vlastním oslabení navýšil zasloužené vedené hostujícího celku. Čtyři vteřiny před druhou sirénou se ve skrumáži před domácí brankou nejlépe orientoval Klimša, který přesnou ranou k tyči upravoval již na 1:6.

Poslední třetina přinesla další dva góly. Nejprve se trefil domácí Martin Havelka, brankový účet pak uzavřel pět minut před třetí sirénou Michal Kovařčík. „Zápas začal svižně z obou stran, ale jakmile jsme domácím utekli ve skóre, už jsme měli utkání zcela pod kontrolou," radoval se z výhry Juřík.

O postup do čtvrtfinále se rysi poperou s Benátky nad Jizerou. Úvodní dva duely se odehrají na ledě soupeře, a to ve čtvrtek a v pátek od 18 hodin. Odvety jsou pak na pořadu v pondělí a v úterý ve frýdecké hale Polárka, případný pátý, rozhodující zápas, se odehraje znovu v Benátkách (čtvrtek 23. února). Oba zápasy předkola play-off se hrají na tři vítězná utkání.

HC Most - HC Frýdek-Místek 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)
Branky: 33. Veselý (Divíšek, K. Černý), 43. M. Havelka (Walter, Dufek) - 10. Jašek, 18. Adámek (Jaroš, Lacka), 18. Jaroš (Lacka), 19. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Cienciala), 33. Pechanec (Jaroš), 40. Klimša (Miloš Roman, Pechanec), 55. M. Kovařčík (Cienciala). Rozhodčí: Würtherle, Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7, navíc: Havelka 10 OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 123.

Frýdek-Místek: Šimboch - Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, Piegl, Bartko, D. Stránský - Jašek, Pechanec, Miloš Roman - M. Kovařčík, Cienciala, O. Kovařčík - Flok, Klimša, Franek - Lacka, Jaroš, Christov. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

Tabulka WSM ligaZdroj: Deník