Nováček WSM ligy dokázal sehrát s účastníkem nejvyšší slovenské soutěže z Martina vyrovnaný duel, když domácí hráče udolal po samostatných nájezdech. O výhru se postaral zkušený útočník Vladimír Luka.

Přípravné utkání mezi domácím Martinem a hosty z Frýdku-Místku sledovalo více než pět stovek natěšených diváků. Ti viděli v úvodu střetnutí aktivní hru frýdecko-místeckých hráčů, která vyústila ve vedoucí branku v 11. minutě. To Sedláček našel na levé straně kluziště rozjetého Klimšu, který přesnou ranou nedal domácímu gólmanovi Dzubinovi šanci – 0:1. Radost z vedoucí branky ale neměla dlouhého trvání. Na přelomu 13. minuty hosté chybovali a Galamboš dělovkou dokázal vyrovnat – 1:1. Ještě před přestávkou si Frýdečtí dokázali těsné vedení vrátit zpátky. Postaral se o to Franek, který těžil ze spolupráce svých spoluhráčů Meidla s Jarošem – 1:2.

Také úvod druhého dějství patřil spíš hostujícím hokejistům. V čase 25:23 naznačil Franek chytře střelu, následně posunul puk na volného Jaroše, který již neměl problém zasunout černý touš do opuštěné martinské branky – 1:3. Pokud závěr prvního dějství vyšel hostům, závěr druhé periody naopak patřil hráčům Martina. Ten díky pohotového zakončení Heizera snížil na rozdíl pouhé jedné branky – 2:3.

Ve třetí třetině se domácí hokejisté snažili o srovnání nepříznivého stavu, což se jim i díky výbornému výkonu brankáře Danečka dlouho nedařilo. Až ve 48. minutě se do puku opřel Tabaček a jeho projektyl skončil až za zády hostujícího gólmana – 3:3. Nerozhodný stav vydržel nakonec až do závěrečného klaksonu, vítěze přípravného duelu tak musely určit až samostatné nájezdy.

V první sérii neskórovali Franek s Dokšinem, v té druhé na Káňovu trefu zareagoval Galamboš. Po něm překonal domácího gólmana Vladimír Luka, načež domácí Nemček recept na Danečka už nenašel. „V prvních dvou třetinách jsme měli problém se založením útoku. Zbytečně jsme se poté dostávali pod tlak. Naší představu splnila až poslední třetina, ve které jsme soupeře dokázali výrazně přestřílet," řekl k zápasu domácí trenér Juraj Halaj. Jeho protějšek Jiří Juřík hodnotil první přípravné utkání svého celku takto: „Byl to náš první zápas, naopak domácí měli za sebou již tři utkání, což bylo poznat i na jejich sehranosti. Střetnutí jsme začali velmi opatrně, ale postupem času kluci převzali iniciativu. V druhé třetině jsme výborným výkonem dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, ale pak jsme začali zbytečně chybovat a hrát pasivně. Domácí toho samozřejmě využili, zatlačili nás a nakonec i vyrovnali. Za výhru, i když v nájezdech, jsme moc rádi," řekl frýdecko-místecký kouč.

K dalšímu přípravnému utkání nastoupí hokejisté HC Frýdek-Místek v úterý 16. srpna, kdy od 18 hodin hostí v hale Polárka tým HC Zubr Přerov.

MHC Martin – HC Frýdek-Místek 3:4 po nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Branky: 12. Galamboš, 40. Heizer (Bílek, Koyš), 48. Tabaček (Krstev, Heizer) – 11. Klimša (Sedláček), 20. Franek (Meidl, Jaroš), 26. Jaroš (Franek, Meidl), rozhodující nájezd Luka. Rozhodčí: Husár – Jakubec, Hanko. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 560.
Frýdek-Místek: Daneček – Kania, Roman, Roupec, Zahradníček, L. Doudera, Pisarik, Adámek, Stránský – Cienciala, Kovařčík, Luka, Jaroš, Meidl, Franek, Klimša, Sedláček, Kanko, Sonnek, Káňa, Schwarz. Trenér: Jiří Juřík. (mar)