HC Rožnov p. R. – HC Frýdek-Místek 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Vstup do utkání se hostujícím hráčům vydařil. Frýdek se ihned od úvodního vhazování vrhl do útoku a po 41 vteřinách hry slavil úspěch. Kapitán Bojda nasměroval svou přihrávku na Řihoška a ten prostřelil domácího brankáře. Rychle vstřelená branka frýdecko-místecké hráče povzbuzovala ve hře dopředu, ale další šance zůstaly již nevyužité. V 7. minutě byl vyloučen hostující Novák na 2+10 minut za napadení zezadu a domácím stačilo pouhých 12 vteřin k vyrovnání. Střelu přes tři bránící hráče hostující gólman bohužel neviděl. Po vyrovnávací brance se začínalo tedy odznova. Hráči Frýdku-Místku se hnali dopředu, ale jejich šance končily na pozorném domácím brankáři. Ve 14. minutě to byli opět domácí, kteří přesnou trefou strhli vedení na svou stranu. Jednobrankové vedení se podařilo Rožnovu udržet až do závěru první třetiny.

Druhou třetinu začali hosté stejně dobře jako tu první. Po 77 vteřinách hry udeřil Křivák, který zužitkoval přihrávku Řihoška a Sluštíka. Další obrat ve skóre přinesla 35. minuta, kdy Bojda našel svou přihrávkou hůl Wlaky a na ukazateli skóre svítil stav 2:3. Radost z vedení však hostům vydržela jen necelou minutu, když se domácím opět podařilo vyrovnat. Na konci druhé třetiny se Rožnov dostal do jednobrankového vedení, když v čase 39:04 jeho hráči dokázali překonat Febera.

Jak se již stalo v tomto střetnutí zvykem. Začátky zkrátka patřily hostujícím hráčům. V čase 41:15 totiž vyrovnal Zapletal. Asistenci u této branky si připsal junior Sluštík. Po Zapletalově vyrovnávací brance se již moc pohledný hokej nehrál. Domácí začali hrát více nečistě a rozhodčí uděloval tresty na obou stranách. Na začátku 48. minuty se k přihrávce od Zapletala dostal Novák a Frýdecko-místečtí šli znovu do jednobrankového vedení. Poté zneškodnil několik slibných šancí domácích pozorný Feber.

V 52. minutě bylo ve prospěch Rožnova nařízeno velmi diskutabilní trestné střílení. Nicméně s rozhodnutím rozhodčího nešlo nic dělat a domácí se tak lehce dostali k páté vstřelené brance. V závěru zápasu prokázali větší touhu po vítězství hráči Frýdku, když dvě minuty před koncem zápasu skóroval Trubka. Rožnovští se nechtěli vzdát a tak zkusili hru bez brankáře. Bohužel při střídání udělali chybičku, která byla ohodnocena menším trestem pro hráčskou lavici. Svěřenci trenéra Špačka pak již s přehledem kontrolovali poslední okamžiky utkání, které i přes řadu sporných rozhodnutí dotáhli do vítězného konce.

Po vítězství v Rožnově si hosté připsali další dva body do tabulky a stáhli tak náskok na druhou Kopřivnici pouze na rozdíl jediného bodu.

V sobotu 29. listopadu od 17 hodin přivítají hokejisté Frýdku-Místku v domácím prostředí soupeře z Krnova. V Krnově zvítězil Frýdek 5:3 a hráči věří, že stejně úspěšní budou i v domácím prostředí.

Branky: 1. Řihošek (Bojda), 22. Křivák (Sluštík, Řihošek), 35. Wlaka (Bojda), 42. Zapletal (Sluštík), 48. Novák (Zapletal), 58. Trubka (Zapletal).

Frýdek-Místek: Feber, Novák, Sýkora, Trubka, Kudela, Janečka, Zapletal, Pastorek, Merta, Křivák, Sluštík, Řihošek, Wlaka, Bojda. Trenér Tomáš Špaček, vedoucí Libor Langer. (zd)