Poslední vystoupení bylo hráno na Mikuláše v klubu seniorů ve Frýdku-Místku na Rivieře. Místnost klubu byla plná a diváci se mohli ocitnout na místecké poště v letech 1891 až 1893, kdy tu sloužil Brňák Vladimír Vašek. Tady na úřadě se setkává s Maryčkou Sagonovou (hostinskou, bylo jí 31 let) a Dodou Bezrutschovou (14 let), se začínajícím básníkem Josefem Kalusem z Čeladné a s přítelem kantora Halfara ze Starých Hamer. Pro doplnění scénky vysvětlil autor hry M. Oliva, jak se rozvíjel další osud uvedených postav. Tak byl alespoň trochu přiblížen divákům pobyt Vladimíra Vaška v Místku. Nutno dodat, že tento „kus“ byl od jeho nastudování v roce 2007 uveden členy klubu již desetkrát. „Vystoupení literátů se scénkou o Petru Bezručovi se naším důchodcům skutečně líbilo. O tom ostatně svědčí jejich závěrečný potlesk účinkujícím,“ dodala předsedkyně klubu seniorů Buriánková.

Snad nejvíce o práci Literárního klubu Petra Bezruče vypovídá skutečnost, že jednotliví členové píší knihy a vydávají je. Jedná se o prózu i básnické sbírky. Tak V. Tesař vydal letos tři knihy, P. Gryga básně Lásky z Beskyd, D. Zápalková vydala knihu příběhů ze svého dětství Bezstarostný život v Pazderně, V. Cichoň pak publikaci po stopách národopisného sdružení Sedlišťané, M. Oliva knihu J. Slavický a Bezručův kraj a E. Kozubíková Náš Romeo.

Literáti vydávají koncem roku i svůj almanach, kde letos přispělo patnáct autorů, kteří popsali celkem 399 stran. V. Cichoň psal o lidové básnířce O. Tlučkové, M. Čechová se dala okouzlit dětskou poezií, M. Dvořáková se vydala do Vysokých Tater (za tuto práci získala 3. místo na mezinárodním setkání literátů Horalfest), M. Kolouchová nás vzala na procházku po Madeiře. O životě vesele i vážně uvažovaly veršem i prózou N. Krejčí, E. Kozubíková, V. Petrová. V reflexních verších se shlédl J. Otípka. Léčit srdce poezií se pokoušela D. Zápalková i B.Vidura.

I. Návratová přidala k své brožurce i CD se svými texty písní, O. Tlučková si neodpustila vysmát se výstřelkům dnešního světa v životě i televizi a to i v těšínském nářečí. M. Zařický hledá svou formu v neotřelých obrazech. Předseda literátů napsal Tři hry z Beskyd, kde jedna zachycuje mladého Vladimíra Vaška na místecké poště, druhá zpracovává pověst o divé Haně, třetí nechává setkat se P. Bezruče, F. Dušu, L. Janáčka a J. Kaluse, kdy hodnotí svoji práci a život. S almanachem je možné se blíže seznámit, půjčit si jej ve frýdecké knihovně, knihovně Muzea Beskyd a ve státním archivu.