VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘINEC

V Třinci dnes vyvrcholí celoroční oslavy jubilea

Hutnické město zažívá jubilejní rok. V návaznosti na letošní 85. výročí povýšení Třince na město mohli lidé navštěvovat řadu kulturních, společenských a sportovních akcí, které byly určeny pro všechny věkové kategorie. A dnes celoroční oslavy vyvrcholí v třinecké Werk Areně.

Na vybavení pro klienty přispívají nemocnici i obce z okolí

Nový invalidní vozík, polohovací pomůcky a dvě toaletní křesla zakoupilo oddělení sociálních lůžek krajské Nemocnice Třinec z finančních příspěvků okolních obcí.

Keramická popelnice: Třinec potvrdil svou dominanci

Lidé z Třince opět potvrdili, že patří mezi nejlepší „třídiče" separovaných složek komunálního odpadu v kraji. Město díky samotným Třinečanům obhájilo v soutěži O keramickou popelnici v kategorii sídel nad 15 tisíc obyvatel prvenství a podruhé v řadě získalo symbolickou „zlatou" Keramickou popelnici.

Stavbaři se vrátí na stavbu obchvatu u Třince

Obyvatelé Třinecka, kteří vyhlížejí nový obchvat, si částečně můžou oddechnout. Po dvou týdnech se na stavbu více než šestikilometrového úseku silnice I/11 Oldřichovice Bystřice vrátí portugalská stavební firma MOTA-ENGIL.

Konference Kardioden se zaměří na srdce a cévy. Nabídne i přenosy operací

Třinec, Vendryně - Nejnovější poznatky ohledně léčby kardiovaskulárních onemocnění si budou už poosmnácté vyměňovat zdravotníci na odborné konferenci Kardioden, která začne ve středu v hotelu Vitality ve Vendryni. Akci pořádá tradičně Nemocnice Podlesí.

V Třinci doplnili výbor pro menšiny, jen Vietnamci neměli zájem

Zastupitelé Třince rozhodli o personálním doplnění výboru pro národnostní menšiny, který funguje při městském zastupitelstvu.

Hledá se i majitel dvoukoláku

Třinec, Frýdek-Místek - V tuzemsku se každý den ztratí velké množství cenných předmětů, dokladů, mobilních telefonů, klíčů, deštníků i nejrůznějších částí oblečení. Výjimkou nejsou ani města a obce v regionu.

Most se na pět dnů zcela uzavře

Další dopravní komplikace čekají na řidiče v Třinci. Týká se to zejména těch, kteří míří do Třineckých železáren (TŽ) nebo do městských částí Kanada a Podlesí a jezdí přes centrum ulicí Závodní.

Hrádek: lidé se mohou těšit na novinky v parku

Park v centru Hrádku na jaře čekají změny. Děti se mohou těšit na opravené hřiště, návštěvníci odpočinkové zóny ocení především v letních měsících nové litinové pítko. Park čeká také několik botanických novinek.

Obce na trase obchvatu: Stavbaři, vraťte se

Třinecko -Zpráva, že sdružení zhotovitelů na stavbě silnice I/11 z Bystřice do Oldřichovic oznámilo odstoupení od smlouvy a přerušení prací, vedení obcí mezi Třincem a Jablunkovem šokovala.

Třinecká knihovna potěší fanoušky fantasy žánru

Třinecká knihovna pořádá festival pro příznivce fantasy žánru. Uskuteční se od pátku 4. do neděle 6. listopadu.

Omezení prodloužili také ve směru na Guty

Stavební práce na obchvatu Třince si vyžádají další prodloužení dopravního omezení, tentokrát na silnici III/01141, která vede do místní části Guty.

Absolventi v železárnách začínají v provozech

Třinec - Absolventi technických, ale i ekonomických oborů vysokých škol to po nástupu do Třineckých železáren musí vzít takzvaně od píky.

Cienciala vyhrál volby a stal se senátorem

Třinecko, Jablunkovsko a Českotěšínsko má nového senátora. Stal se jím Jiří Cienciala, který šel do voleb s podporou hnutí Občané spolu – nezávislí. Ve druhém kole senátních voleb jednoznačně porazil svou soupeřku, Pavlu Golasowskou z KDU-ČSL, když získal zhruba tři čtvrtiny hlasů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies