VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘINEC

Mklub zve na přesnocku a norský film

Mklub, oddělení třinecké knihovny pro mládež od 13 do 26 let, se snaží zaujmout pestrou nabídkou akcí a setkání i během léta, kdy je knihovna pro mladé otevřena delší dobu než přes školní rok.

Na třineckém náměstí přibyly stojany pro kola

Cyklisté mají v Třinci zelenou. Také proto v těchto dnech dostaly novou tvář stojany na kola na náměstí T.G. Masaryka a v jeho okolí. Původní stojany už nevyhovovaly současným potřebám pro bezpečné zaparkování kola, objevovala se v nich pouze malá část kol zaparkovaných v této lokalitě.

Třinečtí příští týden uvidí dva filmy s hendikepovanými herci

Také hendikepování mohou představit své herecké umění. Přesvědčit se o tom mohou lidé příští pátek v Třinci, kde se uskuteční promítání dvou snímků, které zvítězily na festivalu Mental Power Prague Film.

Část obchvatu má problém. Zpoždění prý ale nehrozí

Třinecko – Když na konci června přijel do regionu ministr dopravy Dan Ťok, u rozestavěné části obchvatu Třince v Karpentné si pochvaloval fakt, že dva úseky přeložky silnice I/11 jsou ve výstavbě a práce neprovází žádné potíže. O dva měsíce později to není až tak docela pravda.

Útulky trápí i bezohlední majitelé

Místo svatebních květin konzervy pro psy. Lidé na útulky přispívají. Psů k adopci je stále hodně.

V Třinci už vyšetřují novým ultrazvukem

Komplexní kardiovaskulární centrum Nemocnice Podlesí v Třinci získalo nový ultrazvuk.

Barevné květy nově rozzářily Třinec

Třinecké autobusové stanoviště rozzářily barevné letničky. Jejich výsadba byla novinkou.

Letní koupaliště trápí nízké tržby

Páteční slunečný den přilákal Třinečany na koupaliště STaRS.

Do Senátu chce méně lidí než před šesti lety

Lhůta pro nominace do senátních voleb skončila. Na Třinecku budou voliči letos vybírat z menšího počtu kandidátů než před šesti lety.

Děti si užily večerníček naživo

Večerníček naživo učil děti, co je nejvzácnějším pokladem. Pohádku Největší poklad, která je společně s čarodějkou Tiberií a jejím havran Emiliem přenesla do světa dobrodružství, jim předvedli pracovníci třinecké knihovny v úterý vpodvečer v areálu lesoparku.

Třinec plánuje novinku. Lidé se objednají na úřad online

Vybrat si určitý den a hodinu a vyhnout se tak dlouhému čekání ve frontách. To by ještě letos mohli zažít obyvatelé Třince a okolí. Město plánuje možnost online objednávky na úřad.

Jmelí se přemnožilo, likviduje nejen třinecké lípy a javory

Třinecké stromy likviduje jmelí, které se přemnožilo. Parazit dřevinám vysává živiny a ony odumírají. Zpočátku od konce větví, při silném zasažení uschnou celé.

Lidé se stále mohou zapojit do soutěže Třinec hrou s rodinou

Třinec – Rodiny, které chtějí trávit společný čas aktivně a chtějí si zasoutěžit o ceny, mají stále možnost se přihlásit do celoroční hry Třinec hrou s rodinou.

V Hrádku řeší bezpečnost na obslužné silnici

Mimoúrovňový dopravní koridor, který stojí v Hrádku už několik let, přispěl k bezpečnosti na silnicích a místních komunikacích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies