VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘINEC

V Třinci doplnili výbor pro menšiny, jen Vietnamci neměli zájem

Zastupitelé Třince rozhodli o personálním doplnění výboru pro národnostní menšiny, který funguje při městském zastupitelstvu.

Hledá se i majitel dvoukoláku

Třinec, Frýdek-Místek - V tuzemsku se každý den ztratí velké množství cenných předmětů, dokladů, mobilních telefonů, klíčů, deštníků i nejrůznějších částí oblečení. Výjimkou nejsou ani města a obce v regionu.

Most se na pět dnů zcela uzavře

Další dopravní komplikace čekají na řidiče v Třinci. Týká se to zejména těch, kteří míří do Třineckých železáren (TŽ) nebo do městských částí Kanada a Podlesí a jezdí přes centrum ulicí Závodní.

Hrádek: lidé se mohou těšit na novinky v parku

Park v centru Hrádku na jaře čekají změny. Děti se mohou těšit na opravené hřiště, návštěvníci odpočinkové zóny ocení především v letních měsících nové litinové pítko. Park čeká také několik botanických novinek.

Obce na trase obchvatu: Stavbaři, vraťte se

Třinecko -Zpráva, že sdružení zhotovitelů na stavbě silnice I/11 z Bystřice do Oldřichovic oznámilo odstoupení od smlouvy a přerušení prací, vedení obcí mezi Třincem a Jablunkovem šokovala.

Třinecká knihovna potěší fanoušky fantasy žánru

Třinecká knihovna pořádá festival pro příznivce fantasy žánru. Uskuteční se od pátku 4. do neděle 6. listopadu.

Omezení prodloužili také ve směru na Guty

Stavební práce na obchvatu Třince si vyžádají další prodloužení dopravního omezení, tentokrát na silnici III/01141, která vede do místní části Guty.

Absolventi v železárnách začínají v provozech

Třinec - Absolventi technických, ale i ekonomických oborů vysokých škol to po nástupu do Třineckých železáren musí vzít takzvaně od píky.

Cienciala vyhrál volby a stal se senátorem

Třinecko, Jablunkovsko a Českotěšínsko má nového senátora. Stal se jím Jiří Cienciala, který šel do voleb s podporou hnutí Občané spolu – nezávislí. Ve druhém kole senátních voleb jednoznačně porazil svou soupeřku, Pavlu Golasowskou z KDU-ČSL, když získal zhruba tři čtvrtiny hlasů.

Kdo do Senátu? Cienciala, nebo Golasowská?

Třinecko, Těšínsko - Zřejmě už zítra večer bude jasné, kdo bude dalších šest let zastupovat východní cíp republiky v horní komoře Parlamentu.

Ani kočka, ani pes. Nejsympatičtější mazlíček je kůň

Anketa o nejsympatičtějšího třineckého zvířecího mazlíčka má své vítěze. Na prvním místě se umístil kůň Stalone.

Třinec: prioritou číslo jedna zůstávají cesty

Cesty a silniční síť jsou pro Třinec stále jedno z nejdůležitějších témat k jednání. Podle radnice prioritou zůstává vybudování obchvatu, ale neméně důležité jsou i komunikace na území města.

Bystřičtí budou mít své strážníky

Bystřice - Žije v ní více lidí než v Paskově a má skoro stejně obyvatel jako Jablunkov. Bystřice, vesnice s druhým největším počtem obyvatel v Česku, ale na rozdíl od zmíněných měst nemá strážníky. To se od poloviny příštího roku změní.

Sídliště v Třinci čekají opravy

Několikamilionová rekonstrukce čeká důležitou cestu, která protíná třinecké sídliště nad „Hradčany" a vede souběžně s Lidickou a Beskydskou ulicí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies