OLYMP PRAHA – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (13, 17, 11)

Hostující volejbalistky vstoupily do úvodního duelu play off hodně bojácně. V první sadě brzy prohrávaly 8:2. Podařilo se jim sice snížit na přijatelnějších 9:6, ale pak již Pražanky na palubovce dominovaly. Druhou sadu již sokolky odehrály přeci jen odvážněji, na zisk bodu to ale nestačilo. Závěrečný set již probíhal v režii domácích. „V každém případě jsme byli ve všem lepší. Velmi dobře jsme servírovali a poté útočili lépe, než soupeř,“ radoval se trenér Olympu Stanislav Mitáč. „Jde o začátek série, myslím si ale, že jsou týmy, které hrály kvalitnější skupinu I o poznání lepší, než ty z druhé. Výkon Frýdku-Místku mě zklamal, ale zároveň potěšil,“ dodal Mitáč.

Rozhodčí: Němeček – Meruna, diváci: 100, doba hry: 58 minut.

Frýdek-Místek: Závodná, Frigmanská, H. Kojdová, Mazurová, P. Kojdová, Orlovská. Libero: Spáčilová. Střídala: Haškovcová, Pavelková, Holišová, Cidlíková. Trenérka: Alexandra Dedková.

OLYMP PRAHA – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (21, 24, 20)

Oproti úvodnímu utkání byly sokolky v odvetném souboji již vyrovnanějším soupeřem. V prvním setu Frýdek držel vyrovnaný stav až do 13:13, poté si domácí hráčky pomohly lepším servisem a odskočily na 24:19. Hostující volejbalistky dokázaly pak odvrátit pět setbolů, nakonec sadu získal Olymp. V dobrém výkonu pokračoval Frýdek i po změně stran. Nadějné vedení 21:16 a 23:19 bohužel hostující hráčky ale neudržely. Ve třetím setu si již domácí tým druhé vítězství v sérii pohlídal. „Jsem daleko spokojenější než po prvním zápase. Náš výkon se diametrálně zlepšil. Zvládli jsme to dobře útočně, ale středové hráčky soupeře jsou zkrátka lepší. Nerada to říkám, ale druhý set ovlivnili rozhodčí,“ smutnila po utkání zklamaným hlasem hostující trenérka Alexandra Dedková.

Nyní se série přesouvá do Frýdku-Místku, kde se hraje ve středu 28. března od 17 hodin (místecká hala u 6. ZŠ).

Rozhodčí: Meruna, Kostka, diváci: 100, doba hry: 67 minut, stav série: 2:0.

Frýdek-Místek: H. Kojdová, Holišová, Závodná, Orlovská, Frigmanská, Mazurová. Libero: Spáčilová. Střídala: Jurčíková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Play off: VK Agel Prostějov – Sokol Šternberk 3:0 (9, 12, 14) a 3:0 (23, 18, 14), VK Královo Pole – Přerovský VK 3:1 (10, –17, 12, 18) a 3:1 (23, –23, 11, 19), VC Slavia Praha – SK UP Olomouc 3:1 (21, –23, 19, 11) a 0:3 (-18, –21, –17). Baráž: Střešovice, Ostrava, SG Brno.