Olymp v sérii vede 2:0

Frýdek-Místek – Extraligové volejbalistky Frýdku-Místku vstoupily do letošního play off dvěmi porážkami na půdě pražského Olympu.

26.3.2012

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Šrubař

OLYMP PRAHA – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (13, 17, 11)

Hostující volejbalistky vstoupily do úvodního duelu play off hodně bojácně. V první sadě brzy prohrávaly 8:2. Podařilo se jim sice snížit na přijatelnějších 9:6, ale pak již Pražanky na palubovce dominovaly. Druhou sadu již sokolky odehrály přeci jen odvážněji, na zisk bodu to ale nestačilo. Závěrečný set již probíhal v režii domácích. „V každém případě jsme byli ve všem lepší. Velmi dobře jsme servírovali a poté útočili lépe, než soupeř,“ radoval se trenér Olympu Stanislav Mitáč. „Jde o začátek série, myslím si ale, že jsou týmy, které hrály kvalitnější skupinu I o poznání lepší, než ty z druhé. Výkon Frýdku-Místku mě zklamal, ale zároveň potěšil,“ dodal Mitáč.

Rozhodčí: Němeček – Meruna, diváci: 100, doba hry: 58 minut.

Frýdek-Místek: Závodná, Frigmanská, H. Kojdová, Mazurová, P. Kojdová, Orlovská. Libero: Spáčilová. Střídala: Haškovcová, Pavelková, Holišová, Cidlíková. Trenérka: Alexandra Dedková.

OLYMP PRAHA – SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 3:0 (21, 24, 20)

Oproti úvodnímu utkání byly sokolky v odvetném souboji již vyrovnanějším soupeřem. V prvním setu Frýdek držel vyrovnaný stav až do 13:13, poté si domácí hráčky pomohly lepším servisem a odskočily na 24:19. Hostující volejbalistky dokázaly pak odvrátit pět setbolů, nakonec sadu získal Olymp. V dobrém výkonu pokračoval Frýdek i po změně stran. Nadějné vedení 21:16 a 23:19 bohužel hostující hráčky ale neudržely. Ve třetím setu si již domácí tým druhé vítězství v sérii pohlídal. „Jsem daleko spokojenější než po prvním zápase. Náš výkon se diametrálně zlepšil. Zvládli jsme to dobře útočně, ale středové hráčky soupeře jsou zkrátka lepší. Nerada to říkám, ale druhý set ovlivnili rozhodčí,“ smutnila po utkání zklamaným hlasem hostující trenérka Alexandra Dedková.

Nyní se série přesouvá do Frýdku-Místku, kde se hraje ve středu 28. března od 17 hodin (místecká hala u 6. ZŠ).

Rozhodčí: Meruna, Kostka, diváci: 100, doba hry: 67 minut, stav série: 2:0.

Frýdek-Místek: H. Kojdová, Holišová, Závodná, Orlovská, Frigmanská, Mazurová. Libero: Spáčilová. Střídala: Jurčíková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Play off: VK Agel Prostějov – Sokol Šternberk 3:0 (9, 12, 14) a 3:0 (23, 18, 14), VK Královo Pole – Přerovský VK 3:1 (10, –17, 12, 18) a 3:1 (23, –23, 11, 19), VC Slavia Praha – SK UP Olomouc 3:1 (21, –23, 19, 11) a 0:3 (-18, –21, –17). Baráž: Střešovice, Ostrava, SG Brno.

26.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hrůza,  kterou po sobě zanechal zatím neznámý pytlák v Trojanovicích.
7

Pytlák v Beskydech vyvrhnul s vnitřnostmi i koloušky

Začalo jaro, silničáři se co nevidět vrhnou na opravy

Chomutov otočil šestý zápas s Třincem a je v semifinále

/FOTOGALERIE/ Favorizovaným Ocelářům, druhému celku základní části, končí sezona. Hokejisté Chomutova postoupili do semifinále play off extraligy. V šestém čtvrtfinálovém utkání porazili Třinec 5:3, ačkoliv po první třetině prohrávali 1:3. Sérii vyhráli 4:2 na zápasy a v systému play off si zahrají semifinále poprvé v historii.

Kam o víkendu? Na rallye, Lysou horu nebo do útrob přehrad

Poslední březnový víkend nabídne na Frýdecko-Místecku pestrou směsici zajímavých akcí. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.

Lidé z Dolu Paskov se na Karvinsko nehrnou

Ačkoli důlní společnost OKD hledá pro své provozy na Karvinsku kvalifikované zaměstnance, pracovníci z Dolu Paskov, kde příští týden skončí těžba, se tam nehrnou. K přesunu na karvinská pracoviště nepřiměla dostatečný počet lidí ani motivace v podobě až osmdesátitisícového příspěvku.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.