Sokolky se v derby hodně natrápily

Frýdek-Místek - Strhující podívanou přineslo derby mezi domácím Sokolem a hosty z Ostravy. Z výhry se nakonec ve zkrácené hře radovaly domácí volejbalistky.

24.1.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – MITTAL OSTRAVA 3:2 (-22,24,13,–21,11)

Osmnácté kolo extraligové soutěže volejbalistek přisoudilo sokolkám za soupeře ostravský Mittal. Úvodní sada byla hodně vyrovnaná, v závěru však hostující hráčky utekly až na 14:20. Nedařilo se Košické, kterou trenérka Dedková vystřídala za Kojdovou. Při podání Frigmanské pak domácí hráčky srovnaly stav na 21:21. Závěr ale patřil nakonec Ostravě. Také druhý set nabídl divákům dramatický volejbal. Rozhodovalo se opět v koncovce, kdy smeč Malé a následně bod Šímové přineslo vyrovnání na 1:1.

Třetí set se stal jasnou záležitostí sokolek, které hostující hráčky předčily na hřišti ve všech herních činnostech. Také čtvrtý set přinesl dramatickou podívanou. Domácí hráčky brzy vedly 8:5, ale pak se začaly prosazovat více hostující volejbalistky, které tuto sadu dokázaly dovézt do vítězného konce. O vítězi derby musela rozhodnout zkrácená sada. V té již Frýdek nenechal nikoho na pochybách, že vítězem budou zaslouženě domácí. „Vše ovlivnil vynikající výkon Elblové na straně hostí. Ostrava zahrála u nás opravdu famózně,“ řekla po utkání trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková.

V tomto týdnu se extraligové volejbalistky Sokola představí dvakrát domácím příznivcům. V rámci 19. kole hostí sokolky od 18 hodin v místecké hale 6. ZŠ hráčky Přerova. V sobotu 30. ledna pak přijedou do Frýdku-Místku volejbalistky pražského Olympu (hraje se od 17 hodin) a v tomto vzájemném duelu půjde svěřenkyním Alexandry Dedkové o obhájení druhé pozice v tabulce.

Rozhodčí: J. Blažek – Z. Grabovský, doba hry: 110 minut, diváci: 350.

Frýdek-Místek: Košická, Mazurová, Orlovská, Malá, Šímová, Frigmanská. Libero: Kanovská. Střídaly: Janďourková, Kojdová. Trenérka: Alexandra Dedková.

24.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Přípravný hokejový zápas: ČR - Slovensko, 23. srpna 2017 v Třinci. (zleva) Sklenička David, Gernát Martin a Bartošák Patrik.
33

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

Dřevjanka U Zbuja v Beskydech.
5

Dřevjanka u Zbuja je na prodej

Rodičům, kteří nepřihlásili své dítě do školky, hrozí pokuty

Letos na podzim začíná platit novela školského zákona, která ukládá rodičům povinnost zapsat do předškolní docházky pětileté děti. Rodičům, kteří děti nepřivedli k zápisu, hrozí pokuty.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Frýdek-Místek - Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Automobil zaparkovala v potoce

Řidička osobního vozidla značky Škoda Octavia zaměstnala hasiče, když projížděla v úterý kolem desáté hodiny dopolední obcí Staříč.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".