Univerzita ve Frýdku-Místku představila své dvě nové posily ze Šternberka – zkušenou nahravačku Ticháčkovou a talentovanou blokařku Sajdovou. Opačným směrem místo nich putovaly nahravačka Gregorová a blokařky Langová se Sochorcovou.

Úvodní set nabídl zcela vyrovnanou bitvu. Po přetahované o každý bod šly do koncovky ve výhodnější pozici domácí hráčky, které měly za stavu 24:23 setbol. Jenže vzápětí zkazily servis, olomoucké družstvo hned přidalo další dva body a díky výhře 26:24 vedlo 1:0.

Druhá sada nabídla podobný obraz hry až do stavu 18:18. Poté Sokol získal čtyřbodový náskok a set již dovedl bez potíží do vítězného konce. Olomoučanky tento vývoj nevaroval, ve třetím dějství rázem prohrávaly 6:16 a do hry už se nedokázaly vrátit.

Když pak Frýdek-Místek vedl ve čtvrté části duelu 21:13, vypadalo to na brzký konec olomouckých nadějí. Jenže hosté začali trpělivě ukrajovat z domácího náskoku, od stavu 23:19 pro domácí už soupeři nedovolili uhrát ani bod a šesti vítěznými míči v řadě si vynutili tiebreak. V něm nejprve družstvo Sokola vyhrávalo 6:3, pak se nakrátko ujala vedení 9:8 univerzita, ale závěr už patřil Frýdku-Místku, jenž po téměř dvou hodinách boje mohl začít slavit vítězství.

„Dramatické a pohledné utkání se spoustou zvratů se muselo divákům líbit,“ konstatoval kouč vysokoškolaček Jiří Teplý. „My jsme střídali lepší a horší okamžiky, bohužel jsme nedokázali udržet kvalitní výkon po celé utkání, zatímco soupeř hrál fantasticky v poli a rval se o každý balon. Nakonec rozhodly naše nevynucené chyby ve zkrácené hře,“ mínil Teplý.

Domácí trenérka Alexandra Dedková si po vítězné tečce výrazně oddechla. „Mrzí mě závěr čtvrtého setu, kvůli němuž jsme málem ztratili vyhraný zápas. Tiebreak už bývá velmi ošidný, naštěstí jsme jej zvládli. Družstvo musím pochválit především za hru na bloku, ale máme ještě hodně na čem pracovat,“ upozornila Dedková.

Další zápasy nadstavbové části extraligy se odehrají příští sobotu. Sokolky zajíždějí na palubovku suverénního Prostějova.

TJ Sokol Frýdek-Místek – SK UP Olomouc 3:2 (-24, 19, 17, –23, 12)

Rozhodčí: Krsek, Záhorcová. Čas: 113 minut. Diváků: 200

TJ Sokol Frýdek-Místek: Orlovská, Košická, Mazurová, Frigmanská, Kojdová, Šímová, libero: Kanovská – Pavelková, Janďourková, Malá.

SK UP Olomouc:Sajdová, Ticháčková, Chalcarzová, Nachmilnerová, Měrková, Dedíková, libero: Maléřová – Hrabalová, Mátlová, Honková.