Sokolky do finále nakonec nenakouknou

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – Volejbalistky Frýdku-Místku se v letošní sezoně porvou s pražským Olympem o bronzové medaile. V semifinále je ve třech duelech zdolaly brněnské hráčky.

18.4.2010

Extraligové volejbalistky Frýdku-MístkuFoto: Zdeněk Šrubař

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK BRNO 2:3 (-25, 18, 23, –19, –8)

Vytoužený cíl nakonec domácím hráčkám unikl. Do finále se po pětisetové bitvě podívají volejbalistky Brna. V úvodním setu se rozhodovalo až v samotné koncovce. Domácí měly výhodu dvou setbolů, ale nedokázaly je proměnit. Naopak soupeřkám stačila tahle výhoda pouze jednou.

Ve druhé sadě byly již svěřenkyně Alexandry Dedkové lepší a po zásluze ji vyhrály 25:18. Také třetí set nakonec připadl domácím hráčkám, které dokonce dokázaly otočit nepříznivý vývoj ze stavu 10:15 na 17:15. „Ve čtvrtém a pátém setu jsme už byly psychicky na dně. Brňanky se viděly ve finále a tak nějak to už dotáhly ke zdárnému konci,“ smutnila po utkání domácí kapitánka Jana Šímová.

Jihomoravanky skutečně přidaly, čtvrtý set vyhrály rozdílem šesti bodů. O osudu utkání se tak rozhodovalo ve zkrácené hře. A taky jak jinak. Vždyť všechny letošní vzájemné zápasy končily pětisetovou bitvou. Stejně jako v předchozích duelech v brněnské metropoli, tahaly domácí hráčky za kratší konec. Z třetího bodu se radovaly hostující volejbalistky, které tak sokolky v semifinále přehrály 3:0 na zápasy. „Utkání mělo výbornou úroveň, ale vše pro nás nakonec špatně skončilo,“ řekla k zápasu domácí trenérka. Sokolky se tak střetnou s pražským Olympem o bronzové medaile. První utkání se hraje ve Frýdku-Místku v sobotu 24. dubna od 17 hodin.

V minulžch dnech se rozhodlo, že liberecké volejbalistky budou i v příští sezoně hrát v extralize, třebaže v ní letos obsadily poslední místo a měly by sestoupit. Správní rada svazu rozhodla o rozšíření nejvyšší soutěže žen na 12 účastníků a předseda sportovně-technické komise Jindřich Oulehla v minulém týdnu potvrdil, že liberecký tým v extralize zůstane. Jako vítězky první ligy se do nejvyšší soutěže probojovaly hráčky Tatranu Střešovice. I v dalším ročníku bude v ženské extralize startovat juniorský reprezentační výběr.

Rozhodčí: Kovář – Blažek, diváci: 400.

Frýdek-Místek: Košická, Mazurová, Frigmanská, Kojdová, Janďourková, Orlovská. Libero: Kanovská. Střídaly: Šímová, Cidlíková, Haškovcová, Malá, Pavelková. Trenérka: Alexandra Dedková.

Semifinále: VK Prostějov – Olymp Praha 3:1 (22, 16, –15, 18), 3:0 (19, 24, 17) a 3:1 (-21, 21, 17, 10). O 5. – 8. místo: SK UP Olomouc – Sokol Šternberk 2:3 (23, –14, –18, 18, –13) a 3:2 (25, –23, 23, –23, 12). Slavia Praha – Mittal Ostrava 3:1 (-21, 19, 13, 18) a 1:3 (-20, 20, –23, –21). (sch)

18.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Kino Petra Bezruče? Ve hře jsou i jiné varianty než oprava

Frýdek-Místek - Roky už se o tom mluví, ale stále není jasno bude se kino Pera Bezruče opravovat, nebo ne? Po zářijovém jednání zastupitelstva se projekt ocitl ve „vzduchoprázdnu", kde v podstatě zůstal i po včerejším zasedání. O jeho osudu by se mělo rozhodnout na přelomu ledna a února.