United Frýdek-Místek Helas Brno 2:6 (1:1)

První dvacetiminutovku udávali tempo hry Brněnští. Ti se usadili na polovině domácího celku, frýdečtí hráči ale velice pozorně bránili. Až ve 13. minutě se na levé straně uvolnil na futsal nezvykle urostlý Svoboda a Lerch s jemnou tečí pravé ruky domácího gólmana poslal svůj tým do vedení. Radost hostí ale dlouhého trvání neměla. Hned z protiútoku zahrávali domácí trestný kop a Marek Causidis s dávkou štěstíčka vyrovnal. Helas mohl jít opět do vedení v 16. minutě, ale sólový nájezd jejich kapitána skončil těsně vedle levé tyče domácí branky. Velkou trhlinu už v tak prořídlé domácí sestavě přidalo zranění obránce Uherka. Frýdečtí tak museli zápas dohrávat pouze v sedmi.

Pokud v první půli hráli domácí futsalisté spíše zezadu, po změně stran se obraz hry zcela změnil. Brněnští se zatáhli na svou obrannou polovinu a nechali svého soupeře dobývat. To byla voda na mlýn ještě vloni ligového celku. Jeho brejky byly doslova smrtící. Ve 22. minutě napřáhl Švihálek a jeho přízemní střela skončila přesně u tyče Němcovy branky 1:2. O čtyři minuty později zahrávali domácí rohový kop a Marián Causidis opět s dávkou velkého štěstí srovnal na přijatelných 2:2. Ve 29. minutě přišel zlomový okamžik zápasu. Marián Causidis dostal krásný míč za obranu, na gólmana hostí zkusil kličku, ale neprosadil se.

Od té chvíle již prim hráli Brněnští. Ve 30. minutě se podruhé v zápase prosadil Lerch, ve 34. minutě zužitkoval situaci dva na jednoho Mrázek 2:4. Od 36. minuty zkusili domácí hru bez brankáře, ale po pouhých pěti vteřinách dostali po chybné rozehrávce gól do prázdné branky. Na druhé straně mohl snížit J. Škola, rychlou akci ale nezakončil.

V rozmezí 36. 38. minuty kopali hosté dvě desítky. Tu první proměnil Švihálek, při druhé mířil Svoboda těsně vedle. Zmar domácího celku pak dokreslila závěrečná minuta, ve které si při střídání nevyhověli Sojka s Markem Causidisem a druhý jmenovaný si musel jít po druhé žluté kartě předčasně odpočinout do šaten.

V dalším kole se frýdecko-místečtí futsalisté představí na hřišti Kunčic. Hraje se v pátek 5. listopadu od 20 hodin.

Rozhodčí: Vítek Tomeš. ŽK: Němec, Marek Causidis. ČK: 39. Marek Causidis.

Frýdek-Místek: Němec Lýsek, J. Škola, Holman, Sojka Marian Causidis, Uherek, Marek Causidis, V. Škola.

Další výsledky 5. kola: FC Agromeli Brno SK Líšeň Brno 5:3, Slávie Havířov Gillotina Choceň 7:2, VŠB TU Ostrava AC Gamaspol Jeseník 3:3.