Vzpěrači měli dostaveníčko v Třinci

Třinec – První listopadová sobota proběhla v Třinci ve znamení vzpírání. Ve sportovní hale STaRS se uskutečnilo závěrečné třetí kolo druhé ligy družstev a posléze Velká cena Třince – Memoriál Karla Czolka.

15.11.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Třinečtí vzpěrači, chráněnci trenéra Jana Cymorka zasáhli do obou soutěží. Mužstvo ve složení Luděk Wollner, Oldřich Tchurz, Rostislav Gryga, Marek Bilko, Radek Pavlosek a Luboš Jochymek skončilo ve druhé lize družstev na druhém místě za vítězným Zlínem. Třetí byl Nový Hrozenkov, čtvrté Brno – Obřany, pátý Havířov a šestý Holešov. Druhé místo družina kouče Cymorka vyválčila rovněž v celkovém hodnocení.

„Považujeme to za slušný výsledek, hráči podávali solidní výkony. Nejlepších výsledků ve všech kolech dosáhl Radek Pavlosek. Výkony toho 22letého juniora byly na úrovní první ligy, v každém kole získal přes tři sta sinclairových bodů,“ pochválil kouč Cymorek letošního juniorského mistra republiky do 23 let. Obstojnou formu potvrdil také Luděk Wollner laborující s pochroumaným zápěstím, dobře si vedl 20letý junior Luboš Jochymek, který na svou nevelkou váhu podává velmi dobré výkony. Nerad bych zapomněl ani na hostujícího Oldřicha Tchurze či Rostislava Grygu, letošního mistra republiky v kategorii juniorů do 20 let,“ pokračoval Cymorek.

Druholigové družstvo mužů je vzhledem k nízkému věku většiny vzpěračů nebývalé perspektivní. Postupové ambice však nemá. „Vyhrát druhou ligu by se nám mohlo povést už v příštím roce, jenomže nemáme dostatek finančních prostředků na to, abychom šli do kvalifikace a následně do nejvyšší soutěže. Na první ligu bychom potřebovali posílit, a na to v současné době peníze nemáme. Druhá liga nám celkem vyhovuje, akorát by se nám hodilo více zájemců,“ dodal Cymorek. Třinecký oddíl má v soutěžích tři družstva – muže, dorostence a žáky.

Druhou částí vzpěračského dne byla tradiční Velká cena Třince – Memoriál Karla Czolka. Závod ovládli vzpěrači Baníku Havířov, do první čtyřky se prodrali hned tři. Vítěz Tomáš Matykiewicz ve dvojboji dostal nad hlavu úctyhodných 350 kilogramů. Ze stříbra se radoval další reprezentant Petr Slabý z Ostavy, třetí skončil Patrik Krywult z Havířova a čtvrtý Silvestr Khek ze stejného oddílu. Další reprezentant Krywult byl druhým borcem, který vzepřel přes tři sta kilogramů. Slabému stačila na druhé místo až sedmá největší váha, ale po přepočtu tělesné hmotnosti promluvily v jeho prospěch sinclairové body. Propadákem skončilo vystoupení dalšího člena národního výběru Jana Gospoše z Havířova, jenž v trhu ani natřikrát nezdolal 138 kilogramů.

„Letošní ročník Velké ceny se těšil značnému zájmu ze strany předních českých i slovenských závodníků, takže měl slušné obsazení. Startovní listina mohla být ještě kvalitnější, ale tři reprezentanti se na poslední chvíli omluvili a do Třince nepřijeli, což je trochu škoda,“ litoval Cymorek.

V soutěži do 17 let skončil Jan Lysek pátý, Jakub Gorný šestý a Petr Mrozek osmý. Vítězem kategorie se stal Miroslav Pěchula z Ostravy, ve dvojboji na sebe upoutal pozornost solidním výkonem 230 kg. V hlavním čtyřicetičlenném závodě byl nejlepším třineckým závodníkem sedmý Pavlosek. Další jeho oddílové kolegové skončili ve druhé nebo třetí desítce – Tchurz byl třináctý, Wollner čtrnáctý, Jochymek sedmnáctý, Bilko dvaadvacátý a Gryga osmadvacátý.

(rom)

15.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.