SKP Likop Třinec FC Agromeli Brno 3:3 (2:2). Úvodní příležitosti na obou stranách zůstaly bez gólové odezvy, ale vzápětí se už skóre měnilo. Nejprve se Mendrok obtočil kolem protihráče a vybídl Stoszka a následně Sniegoň získal míč, vyslal dopředu Sierotu, který si narazil se Stoszkem a pak si dloubákem vychutnal brankáře Sýkoru. Likopu by se v tu chvíli hodila třetí branka. Jenomže nepřišla, Sporysz, Očadlík ani Duda míč do brány nedopravili.

Domácí si vyžádali oddechový čas, ale ten je ke třetímu úspěchu nedovedl. Naopak dvě minuty před koncem poločasu Sýkora vyhodil míč, ten přistál na Noskově hlavě a pak zaplul do sítě. Minutu nato si to Nosko zkusil jako nahrávač vybídl Nováka, který vymetl šibenici. Zareagoval tak na nedokončenou spolupráci Dudy přihrávajícího Stoszka a Sniegoně, jenž na míč nedosáhl.

„Bylo vidět, jak nám scházel Josef Cieslar mladší, jeden z našich nejzkušenějších a nejlepších hráčů. Když ze hry vypadne takový futsalista, je to znát. Souhra nám trochu vázla, signály už nešlo hrát tak lehce, a proto nám to občas na hřišti skřípalo. Mrzí nás nevyužité šance, tímto jsme se připravili o vítězství,“ přiznal kapitán Třince Lukáš Stoszek.

Pět minut se čekalo na gól rovněž ve druhém poločase. Hosté rozehráli rohový kop, Nosko nastřelil míč před bránu a Ševčík ho uklidil do sítě. Likop zareagoval bleskurychle, Duda uvolnil Stoszka a ten po rychlé akci vyrovnal diagonální střelou. Znovu se potvrdilo, že kdo nedá, dostane. Před vyrovnávacím gólem se míč seznámil s konstrukcí domácí brány.

Tyč napálili taktéž Duda a předtím rovněž Csikán, který záhy připravil stoprocentní tutovku pro Sporysze, jenž v megašanci promáchl. O vítězný gól bezvýsledně usilovali rovněž Stoszek, Sierota a Opluštil. Třinec mohl nemít nic, ale tvrdou střelu po získání míče bravurně kryl mladý domácí brankář Sikora.

„Je to velká škoda, Agromeli bylo k poražení. Dnes jsme ho měli doslova na lopatě, za stavu 2:0 stačilo přidat třetí branku. Velikou chybou bylo, že jsme v závěru první části hry dovolili soupeři vyrovnat,“ litoval generální manažer klubu Vladislav Pszczolka.

Branky: 5. Stoszek (Mendrok), 6. Sierota (Stoszek), 26. Stoszek (Duda) 18. Nosko (Sýkora), 20. Novák, 25. (Nosko), 25. Ševčík (Nosko). ŽK: Csikán. Diváci: 100.

Třinec: Sikora Duda, Stoszek, Sniegoň (21. Opluštil), Sierota Csikán, Mendrok, Očadlík (30. Samek), Sporysz. Trenér: Josef Cieslar starší.

Další výsledky 17. kola: Gamaspol Jeseník SK Líšeň 8:1 (6:0), VŠB Ostrava Gillotina Choceň 2:5 (1:1), Slavia Havířov Helas Brno 0:9 (0:5), United Frýdek-Místek Komax Kunčice p. O. 3:3 (1:0), Květnice Tišnov SC Lino Kalábek 3:3 (0:1).