Atleti ze Slovenska přivezli devět medailí

Frýdek-Místek - Atletům TJ Slezan Frýdek-Místek se z kraje letošního roku daří. Juniorský chodec Roman Říha triumfoval na republikovém mistrovství v Praze. Medaili tam získala na tříkilometrové trati i dorostenka Vendula Radová.

11.2.2009

Roman ŘíhaFoto: Archiv/Roman Říha

Frýdecko-místeckým atletům se dařilo také na Slovensku, odkud si přivezli nakonec devět medailí.

Říha obhájil chodecký titul

V pražské hale na Strahově se konalo Mistrovství České republiky v chůzi mládežnických kategorií. Hlavním želízkem atletů TJ Slezan Frýdek-Místek byl junior Roman Říha na trati 5000 m, kde obhajoval loňský titul. Říha potvrdil nejen roli favorita, ale také svou výbornou formu, když zvítězil v novém oddílovém rekordu 21:55,62 minuty. Překvapivou bronzovou medaili vybojovala na trati 3000 m po výborném výkonu v novém osobním rekordu dorostenka Vendula Radová časem 18:22,24 min. Mezi staršími žačkami sbíraly zkušenosti frýdecko-místecké mladší žačky a vedly si výborně. Seřadily se od sedmého do desátého místa v pořadí Blanka Hünerová 20:22,15 min., za ní Veronika Siebeltová 20:28,56 min., Katka Siebeltová 20:43,06 min. a Natálie Závorková 21:00,56 minuty. Poslední tři si vylepšily osobní rekordy.

Devět cenných kovů z Mistrovství Moravy

V bratislavské hale Elán se konalo Mistrovství Moravy a Slezska a atleti TJ Slezan vybojovali 4 zlaté, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. O dvě zlaté se postaral Peter Mikulenka. V běhu na 3000 m mu sice nevyšel útok na limit na halové mistrovství Evropy, ale časem 8:25,56 minuty jasně zvítězil. Vše si vynahradil o dvě hodiny později v běhu na 1500 m, kde opět v sólo závodě vylepšil oddílový rekord a dosáhl výborného času 3:52,17 min. Další zlato přidal žák Jakub Zemaník v běhu na 3000 m v čase 10:07,26 min. a dorostenec Martin Trybula v trojskoku výkonem 12,66 m. Ten vybojoval ještě stříbro ve výšce v novém oddílovém dorosteneckém rekordu (1,91 m). Další stříbro přidal mezi muži Miroslav Lepíček v běhu na 800 m a dorostenky Petra Čaganová na 1500 m a Nikola Horňáčková v dálce velice dobrým výkonem 5,20 m. Bronzovou medaili do sbírky přidala ve skoku o tyči dorostenka Veronika Moškořová. (zd)

11.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Náročné podmínky letošní Gracie.

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

Sesuv půdy vlivem vytrvalých dešťů u dálnice D48 směrem na Český Těšín.
70

Mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem voda poškodila dálnici

Podchod v Místku se obléká do nových barev

Ponuré zdi frýdecko-místeckých podchodů začínají rozzařovat tematické malby pouličních umělců, takzvaných street artistů.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Městu došla trpělivost, zavře problémovou ubytovnu v Místku

Frýdek-Místek - Obyvatelé města si budou moci oddechnout. A to převážně ti, kteří bydlí v lokalitě kolem areálu bývalých kasáren, kde musí denně řešit neukázněnost slabé sociální vrstvy bydlící v ubytovně s příznačným názvem Frýdek Místek. Ta má být totiž dle informací magistrátu po šesti letech provozu zrušena.