SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HBC RONAL JIČÍN 24:25 (10:17)

Frýdecko-místečtí házenkáři nastoupili proti Jičínu s novou posilou Danielem Hojníkem, naopak asi hodně chyběl zraněný hrající kouč Václav Straka. Hosté začali nebojácně a docela brzy si vypracovali dvoubrankové vedení. To postupně během první půle navýšili až na rozdíl sedmi gólů. „První půli jsme vůbec nezvládli. Kluci spoustu šancí zahodili, bylo to z naší strany takové zakřiknuté,“ hodnotil první půlhodinku asistent domácího trenéra Petr Mazur.

Po změně stran ovšem domácí eskápéčko ožilo a snažilo se snížit nepříznivý vývoj střetnutí. Nejvíce se domácí dařilo mezi 54. – 58. minutou, kdy se podařilo snížit z nepříznivých 20:25 na přijatelných 24:25. Jenže závěrečné vteřiny k vytouženému bodu již nevedly. „Ve druhém poločase se kluci snažili, bohužel jsme se v závěru svou nedisciplinovaností připravili o lepší výsledek. Kluci dřeli, takže porážka o jeden gól hodně mrzí. Zvláště, kdy jsme s Jičínem prohráli podruhé v sezoně o jednu branku. Myslím si, že nám hodně v obraně chyběl Venca Starka,“ dodal na závěr Mazur. Velice dobře se ujala nová posila domácího celku, Daniel Hojník, který byl nejlepším střelcem domácích. „Dan vstřelil šest branek, určitě bude naší velkou posilou,“ pochválil novou akvizici Frýdku-Místku Mazur.

Házenkáři si po reprezentační pauze příliš neodpočnou. Již zítra se totiž tým SKP představí od 18 hodin na palubovce třetí Plzně. V neděli 14. února pak hostí v místecké hale 6. ZŠ od 17 hodin ve veledůležitém utkání celek Kopřivnice.

Rozhodčí: Horáček – Novotný, diváků: 406, sedmičky: 3/3 – 3/2, vyloučení: 4:6.

Nejvíce branek Jičína: Masák 5/3, Král 4, Brykner 4, Kraus 4.

SKP Frýdek-Místek: Štolcar, Pohludka – L. Petrovský, O. Meca 5, Pavlík 2, R. Meca 2, Štěpánek, Unger, Dyba 2, Vacula 3, Holbein 3, Hes 1, Skála, Hojník 6/3. Trenéři: Václav Straka a Lubomír Kavka.

Další výsledky 16. kola: Dvůr Králové – Kopřivnice 23:26, Přerov – Dukla Praha 28:32, Zubří – Lovosice 28:26, Karviná – Hranice n. Mor. 27:31, Třeboň – Plzeň 29:28.

1. Dukla 17 14 2 ­1 481:390 30
2. Zubří 17 13 1 ­3 553:412 27
3. Plzeň 17 13 1 3 493:446 27
4. Hranice 17 12 1 4 533:459 ­25
5. Karviná 17 11 0 6 507:442 ­22
6. Lovosice 17 9 1 7 465:429 19
7. Jičín 17 8 2 ­7 441:433 18
8. Kopřivni­ce 17 5 3 9­ 466:510 13