Brňanky po boji porazily druhý Frýdek-Místek

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – V utkání 26. kola extraligové soutěže volejbalistek mezi domácím Frýdkem-Místkem a hosty z Brna se opět odehrálo pět setů. Sokolky byly vždy ve zkrácené sadě úspěšnější, tentokráte se ale štěstí usmálo na brněnské volejbalistky.

28.2.2010

Sokol Frýdek-Místek – VK KP Brno.Foto: Zdeněk Šrubař

Sokol Frýdek-Místek – VK KP Brno 2:3 (23,–15,17,–11,–12)

Dramatickou podívanou přinesl duel frýdecko-místeckých sokolek s volejbalistkami z Brna. Po vyrovnaném začátku odskočily Brňanky v polovině první sady až na čtyřbodový rozdíl. Domácí hráčky však zlepšeným výkonem dokázaly zvrátit nepříznivý vývoj z 20:23 na 25:23.

Hostující volejbalistky ale nezvládnutou koncovkou rozhozené rozhodně nebyly a v průběhu druhého setu nedaly domácím příliš šancí. Ve třetím setu se za stavu 11:11 podařila sokolkám šestibodová šňůra, na který již Brňanky odpověď nenašly. Svěřenkyním trenéra Ondřeje Marka patřila opět čtvrtá sada, takže se muselo rozhodnout ve zkrácené sadě. V ní se více dařilo hostům, kteří si tak odvezli ze severu Moravy cenné vítězství.

„V prvním setu jsme si zkomplikovali svou situaci. Ve druhé a čtvrté sadě jsme ale domácí jasně přehráli. Jsem rád, že jsme s našim mladým kolektivem zvládli koncovku pátého setu,“ zářil spokojeností po utkání hostující trenér Ondřej Marek. Domácí trenérka hodnotila duel takto: „Nekoncentrovanost na přihrávce nás vždy srazila na kolena a poslala do pátého setu. Ten je vždy loterie.“

Frýdek-Místek: Frigmanská, Kojdová, Šímová, Orlovská, Košická, Mazurová. Libero: Kanovská. Střídaly: Pavelková, Janďourková, Malá, Haškovcová, Cidlíková. Trenérka: Alexandra Dedková.
Brno: Svobodníková, Kubínová, Rozkydálková, Onderková, Straková, Melichárková. Libero: Jášová. Střídaly: Štorková, Staňková, Bradáčová. Trenér: Ondřej Marek.

Rozhodčí: R. Koldinská – J. Gall. Diváci: 250.

28.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.