Ještě před samotným zápasem nahrál hostům fakt, že představitelé Nového Jičína již počtvrté v této sezoně udělali chybu, čímž jim hokejový svaz kontumoval duel s Přerovem za neoprávněný start obránce Michala Horáka.

„Horák dostal ve Vsetíně trest 2 plus 10 plus deset minut. Po utkání jsem se ptal rozhodčího, zda se to počítá jako dvě desítky nebo jako vyšší trest, a on mi řekl, že to vyšší trest není. Proto Michal v dalším utkání normálně nastoupil. Teď už vím, že tento trest se automaticky bere jako vyšší, proto neměl v utkání s Přerovem nastoupit,“ vysvětlil na oficiálních webových stránkách HC Nový Jičín vedoucí týmu Milan Šimíček.

Samotný zápas v Karviné nezačal pro hosty zrovna nejlépe. Domácí v rozmezí 15. a 16. minuty dvakrát skórovali. Nejprve se prosadil bývalý reprezentant Moravec, poté využil vyloučení Macha dorážkou Hegegy. Velkou šanci na zkorigování nepříznivého stavu měl Frýdek v polovině zápasu, kdy hrál přesilovku pět proti třem. Bohužel tuto výhodu nevyužil.

Až ve 34. minutě jemnou tečí snížil na rozdíl jediného gólu Hrubý. Domácí se následně marně pokoušeli o rychlou odpověď. Ve 36. minutě je navíc zmrazil O. Sluštík, který po Kabeláčově přihrávce měl jediný úkol, a to trefit opuštěnou branku domácích. V závěrečné třetině se již diváci branky nedočkali, podobně tomu tak bylo i v následujícím prodloužení, takže vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější domácí, když na přesné zakončení Studeného a Mikšana nenašel odpověď Škatula s Machem.

Další utkání čeká družinu Radima Nečase v sobotu 28. ledna, kdy od 17 hodin přivítají na domácím ledě valašskomeziříčské Bobry.

HC Karviná – HC Frýdek-Místek 3:2 (2:0, 0:2, 0:0) po nájezdech

Branky: 15. Moravec (Mikšan), 16. Hegegy (Luka), 65. Mikšan (rozhodující nájezd) – 34. Hrubý (Kudláček, Jindřich), 36. Sluštík (Kabeláč). Vyloučení: 9:7, využití: 1:0, oslabení: 0:1

Frýdek-Místek: Laníček – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Krutil, Hrubý, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Sluštík, Gogolka, Mach, Majling, Golasovský, Mareček, Škatula. Trenér: Radim Nečas.