VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další úspěch judistů z Frýdku-Místku

Dobrá – V tělocvičně v Dobré proběhl třetí ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy v judu.

24.3.2013
SDÍLEJ:

Mladí judisté bojovali v tělocvičně v Dobré o medaile při mistrovství Euroregionu BeskydyFoto: Archiv oddílu

Zatímco v Praze probíhala soutěž světového poháru dospělých judistů, v Dobré u Frýdku-Místku se naopak sešlo přes dvě stě padesát vyznavačů tohoto sportu v dětských kategoriích. Konal se zde totiž třetí ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy, kterého se zúčastnili chlapci a děvčata z příhraničních oblastí Česka, Polska a Slovenska.

Dvě tělocvičny místní základní školy se zcela zaplnily soupeřícími sportovci a přihlížejícími diváky. Slavnostního zahájení se zhostila senátorka Eva Richtrová a starosta obce Dobrá Jiří Carbol. Největší zastoupení mezi mladými sportovci měl pochopitelně pořádající klub z Dobré, který podpořili borci ze základen ve Frýdku-Místku a v Raškovicích. Také i díky jim potvrdili Doberští roli favorita v soutěži klubů, když v celkovém hodnocení zvítězili s velkým bodovým rozdílem před judisty z Femaxu Hranice a třetím Baníkem Ostrava. Ze zahraničních klubů se pak nejlépe vedlo mládežníkům ze slovenské Dubnice a Pezinku. „Výborný výkon předvedli především nejmladší benjamínci, kteří jsou na soutěžích tradičně nejpočetnější kategorií. Často byly na jejích tvářích vidět slzičky smutku i štěstí. Vždy ale přišla pochvala přítomných rodičů a trenérů. Starší a zkušenější závodníci již dokáží své emoce potlačit, takže nebylo divu vidět, když vítěz přijímal upřímné blahopřání od poraženého," řekl hlavní trenérka doberských judistů Pavla Pröllová.

Luděk Kubíček vybojoval bronzovou medaili ve váhové kategorii mladších žáků do 34 kg.

Luděk Kubíček vybojoval bronzovou medaili ve váhové kategorii mladších žáků do 34 kg. Foto: archiv pořadatele

V bojích pokročilých judistů se předvedli také mistři a zástupci státních reprezentací, což významně přispělo ke kvalitní konkurenci a zvýšení prestiže soutěže. Judisté z Dobré získali nakonec jednatřicet medailových umístění, když vybojovali dvaasedmdesát vítězných utkání. „Soutěž byla velmi dobře obsazená a všechny kluby přivezli ty nejlepší borce. Silná konkurence byla především v kategorii nejmladších benjamínků. Proto mám velkou radost z úspěchu našich chlapců a děvčat, kteří potvrdili, že patří k nejlepším v kraji. Pokud vydrží, čeká je světlá budoucnost. Kategorie nejmladších tvoří největší počet členské základny ve Frýdku-Místku, Dobré i Raškovicích. Každý tak výrazný úspěch nám přivádí další zájemce o trénink juda. Na všech našich základnách probíhá nábor nepřetržitě v průběhu celého roku. Před týdnem jsme otevřeli kroužek baby juda v mateřské školce v Dobré. Hravou formou zde učíme děti především základům gymnastiky," svěřila se hlavní trenérka judistického klubu z Frýdku-Místku, Pavla Pröllová. „Každým rokem přizveme k účasti také zástupce klubů ze vzdálenějších oblastí republiky. Letos to byli chlapci a děvčata z Turnova. Z moravských klubů mělo silné zastoupení také Brno. Poděkování za výborný průběh akce patří především kolektivu dobrovolných pracovníků z řad rodičů a přátel klubu, bez jejichž pomoci bychom se neobešli," dodal ještě předseda klubu Luděk Kubíček.

Titulů mistra Euroregionu Beskydy vybojovali frýdecko-místečtí judisté: Jakub a Filip Kolouškovi, Viktor Sehnal a Dominik Polášek. Dále pak Doberští Eliška a Karolína Kubíčkovi a Alex Delmar. K nim se pak přidali ještě Raškovičtí Patrik Kučák a Vendula Mecová. 

Autor: Redakce

24.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Stavební práce na mateřské škole v Bezručově ulici v Jablunkově.

Stavbaři obsadili mateřinku v Jablunkově

Podvodníci řádí na internetu. Shrábnou peníze, zboží nepošlou

Frýdek-Místek - Stále na pozoru by se měli mít zákazníci, kteří si objednávají zboží prostřednictvím internetu. Zejména v případech, kdy posílají peníze na účet prodávajícího ještě před dodáním nákupu a nejde o dostatečně prověřený obchod.  

Soud v případu požáru kostela rozhodl o stížnosti na vazbu

Krajský soud v Ostravě v úterý v neveřejném zasedání rozhodl o stížnosti dvou mladíků na vzetí do vazby v souvislosti s nedávným požárem dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Z požáru jsou obviněni tři mladíci.

Lepší autobusy i služby? Dopravu čekají změny

Kraj má letos vybrat autobusového dopravce pro Frýdlantsko. Cestující se zřejmě dočkají novinek.

Ve městě otevřel první barbershop

Pánské holičství, ve kterém zákazníkům oholí vousy břitvou, udělají peeling obličeje a k tomu přidají prémiový alkohol. Takhle to vypadá v Retro Barbershopu, který můžou zájemci od začátku srpna najít ve Frýdku na třídě T. G. Masaryka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení