Sokolky do utkání s průběžně druhým celkem tabulky vstoupily bez bázně a hany. Brzy vedly 3:1 a 7:4. Vše se začalo lámat za vyrovnaného stavu 12:12. Olymp uhrál tři body v řadě a poté si již vítězství v této sadě vzít nenechal. „Holky zahrály tento set s přehledem. Dá se říct, že i dobře," chválil své svěřenkyně trenér domácího celku Stanislav Mitáč.

Druhá sada byla podstatně vyrovnanější a oba týmy se postupně střídaly ve vedení. Zlom opět nastal někde kolem stavu 13:12 pro Pražanky. Hostující hráčky zabraly a za stavu 21:24 měly k dispozici tři setboly. Domácí kouč Mitáč si vyžádal oddechový čas, který nakonec jeho svěřenkyním pomohl. K podání se postavila Eva Hodanová, která pětibodovou šňůrou dovedla domácí celek k zisku druhého bodu.

Ztracená sada s hostujícími hráčkami úplně otřásla. Olymp si vypracoval nedostižitelný náskok 14:1 a sokolky měly náběh na ještě větší porážku, než jim Pražanky uštědřily na domácí půdě v základní části (tehdy Olymp zvítězil v úvodním setu 25:7, pozn. red.). Třetí set nakonec Olymp vyhrál poměrem 25:10 a celkově utkání 3:0. „Bylo to takové podivuhodné utkání. Každopádně mě ale výhra ve třech setech moc těší. Ve druhém setu jsme zápas zdramatizovali třinácti chybami, a to je hodně. Soupeř se tak dostal do koncovky.

Třetí sada už byla naše spanilá jízda, kterou si hosté částečně zavinili špatným postavením hráček. S naším výkonem nejsem úplně spokojen, v některých rozehrách nebyly hráčky příliš soustředěny," hodnotil vítězný zápas domácí trenér Stanislav Mitáč. „Zápas se zlomil v koncovce druhého setu, kdy jsme nedokázali dotáhnout do konce náš slibný náskok. Třetí set jsme nezvládli hlavně proto, že jsme napsali špatné postavení. Každopádně musíme zapracovat na naší přihrávce," dodala frýdecko-místecká trenérka Alexandra Dedková.

O víkendu mají hráčky Frýdku-Místku volno, k dalšímu utkání nastoupí sokolky příští sobotu 22. února, kdy se od 17 hodin představí na palubovce olomouckých vysokoškolaček.

Olymp Praha – Sokol Frýdek-Místek 3:0 (17, 24, 10)
Rozhodčí: Meruna – Kvarda. Doba hry: 68 minut.
Průběh utkání - (1. set): 1:3, 3:3, 4:7, 8:9, 12:12, 15:12, 19:13, 20:16, 25:17. 2. set: 0:2, 3:2, 3:5, 6:6, 9:11, 11:12, 13:12, 16:18, 18:22, 21:22, 21:24, 26:24. 3. set: 4:0, 4:1, 14:1, 18:3, 22:4, 23:7, 25:10.
Frýdek-Místek: Kubová, Dudová, Mukařovská, V. Závodná, K. Závodná, Melicharová. Libero: Spáčilová. Střídali: I. Vašinová, K. Vašinová, Kavková, Kašparová. Trenérka: Alexandra Dedková.