Florbalisté uspěli jednou

FRYDEK-MÍSTEK - Frýdecko–místečtí florbalisté v Ostravě jeden zápas vyhráli. Na Bílovec neměli.

15.11.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Tomaškovič

Moravskoslezský přebor mužů o minulém víkendu pokračoval 7. a 8. kolem zápasy ve sportovní hale v Ostravě-Vítkovicích, kde se frýdecko-místečtí florbalisté utkali s celky FBC Redwolfs z Ostravy a Sborná Bílovec.

FBC Redwolfs - FBC Frýdek- Místek 3:6 (2:1, 1:3, 0:2)

Hráči Frýdku–Místku nastoupili v 7. kole proti poslednímu týmu soutěže a nic jiného než vítězství nechtěli. Utkání se však pro hostující hráče ukázalo těžší, než se čekalo. Domácí do střetnutí vstoupili úspěšněji, již v 5. minutě se dostal Redwolfs do vedení 1:0. Jelikož ostravští florbalisté svůj jednogólový náskok srdnatě bránili, podařilo se hostům vyrovnat až ve 12. minutě zásluhou Václava Karlického, který využil pěkné přihrávky Dušana Pauliaka. Jenže Redwolfs znovu zabojoval a ve 13. minutě se domácí opět dostali do vedení - 2:1.

Vstup do druhé třetiny hosté zvládli lépe než soupeř, nejprve kuriózně srovnali stav na 2:2 díky přesnému zásahu Davida Flaše a za další tři minuty se Frýdecko- místečtí dostali poprvé v zápase do vedení. Autorem třetí branky hostí byl Roman Červík. Dramatický průběh pokračoval i nadále a domácím se o chvíli později podařilo opět srovnat stav zápasu. Naštěstí měl Frýdek ve svém středu Romana Červíka, který na konci druhé třetiny dal na 3:4 pro Frýdek a na začátku posledního dějství svým hattrickem poslal hosty po využité přesilovce do dvoubrankového vedení. Zkušenější tým Frýdku si poté již vedení pohlídal. Navíc jej ještě o branku navýšil zásluhou Dušana Pauliaka.

Frýdek-Místek: Zbyněk Čelinský, Jan Chrobok - Roman Kocich (0+1), Lukáš Douša, Pavel Klepek, Dušan Pauliak (1+1), Tomáš Kvíčala (0+2), David Flaša (1+0), Lukáš Janošec, Daniel Řeha, Václav Karlický (1+0), Roman Červík (3+1), Vítězslav Lokaj (0+1). Trenér Petr Řeha.

Sborná Bílovec – FBC Frýdek- Místek 7:3 (2:1, 1:1, 4:1).

V 8. kole naopak frýdeckomístečtí florbalisté narazili na mužstvo z opačného pólu tabulky. Sborná Bílovec prozatím tabulku Severomoravské ligy vede. Bílovečtí florbalisté se od úvodních minut usadili v obranném pásmu Frýdku a svůj tlak využili k dvoubrankovému vedení. Hosté na nepříznivý vývoj stačili zareagovat brankou Pauliaka, který po samostatné akci snížil na 2:1. Za tohoto stavu skončila také první třetina. Na začátku té druhé se Frýdecko-místečtí opět prosadili, když Daniel Řeha srovnal stav na 2:2. Na konci druhé třetiny hrál Bílovec přesilovou hru, kterou dokázal využít – 3:2. I vstup do třetí části zápasu lépe vyšel hostujícím florbalistům.

Na 3:3 vyrovnával nechytatelnou ránou Daniel Řeha. Ani výborný výkon brankáře Čelinského nakonec Frýdek k bodům nepřivedl. Hosté se dopustili několika chyb, které zkušený soupeř dokonale využil. Z nadějného zápasu se nakonec zrodilo přesvědčivé vítězství Bílovce v poměru 7:3.

Frýdek-Místek: Čelinský, Chrobok - Douša, Klepek, Pauliak (1+0), Kvíčala, Flaška, Janošec (0+1), Řeha (2+0), Karlický (1+0), Červík, Lokaj (0+1), Roman. Trenér Petr Řeha.

K dalším zápasům nastoupí FBC Frýdek-Místek v sobotu 24. listopadu, kdy v domácím prostředí přivítají mužstva 1. FbK Eagles Ostrava B a Melody Boys Hlučín.

15.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Jablunkovští hasiči už jezdí k zásahům novým autem

Mráz přeje lyžařům. Na svazích leží až metr sněhu

Kvůli poruše potrubí netekla voda v několika budovách. Školáci měli volno

Porucha vodovodního řadu v místecké ulici 17. listopadu zastavila vodu v několika ulicích. Vodaři předpokládali, že se jim poruchu podaří odstranit během několika hodin.