F.B.K. Štajgřy Ostrava – FBC Frýdek-Místek 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)

Začátkem ledna proběhlo v Ostravě 13. a 14. kolo Moravskoslezského přeboru mužů divize B ve florbalu a mužstvo FBC Frýdek- Místek se utkalo postupně s ostravskými Štajgry a Jokery. V prvním duelu Frýdek zvítězil, na žolíky však již hosté nestačili.

První třetina vyrovnaného utkání branku nepřinesla, i když blíže ke skórování byli domácí florbalisté. Poprvé se měnilo skóre až ve 24. minutě, kdy se štajgři ujali jednobrankového vedení. Inkasovaný gól hosty dokonale vyburcoval a po aktivní hře se o tři minuty později srovnal stav na 1:1 po zásluze Karlického. Radost Frýdku však trvala sotva půl minuty.

Ostrava šla po přesném kontru opět do vedení. Ve 31. minutě vystřelil z poloviny hřiště Kvíčala a Janošec se štěstím míček ještě před ostravským gólmanem tečoval – 2:2. Když už se blížila ke konci i druhá třetina, udeřili frýdecko-místečtí florbalisté potřetí. Mezi střelce se zapsal Řeha. Jak úspěšně skončil pro Frýdek závěr druhé třetiny, tak úspěšně začala pro hosty závěrečná třetina. Po brance Červíka vedl Frýdek již o dva góly. Sedm minut před závěrečnou sirénou se podařilo štajgrům snížit na rozdíl jediné branky. V závěru se domácí odhodlali ke hře bez brankáře, jenže toho dokázal využít kapitán Frýdeckých Klepek přesnou střelou přes celé hřiště.

V dalším mistrovském zápase nastoupil Frýdek-Místek proti soupeři, který se posilnil hráči z extraligového Třince.

FBC Jokers Ostrava – FBC Frýdek-Místek 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Již první třetina ukázala, kdo má k bodům namířeno více. Ostravští úvodní část hry vyhráli 2:0. Druhá třetina byla seriálem zahozených šancí hostujícího týmu. Frýdek trefoval tyčky, břevna, ale míček za záda domácího brankáře zkrátka nedoputoval. I proto se brzy objevil na ukazateli skóre stav 5:0. Hostujícím florbalistům se poté podařilo již jen snížit zásluhou Neničky a Řehy na konečných 5:2.

Frýdek-Místek: Čelinský, Chrobok – Klepek, Roman, Nenička, Pauliak, Lokaj, Červík, Řeha, Kvíčala, Jánošec, Karlický, Flaša, Kocich. Další mistrovské zápasy čekají na hráče FBC Frýdek- Místek v neděli 20. ledna, kdy se v domácím prostředí utkají s FBC Orel Lichnov B a v odvetném souboji s ostravským FBCJokers.