Paskovští ještěři odehráli dva zápasy v Čechách

Paskov - Florbalisté Paskova se v minulém týdnu vydali na další prvoligový výlet do druhého koutu naší republiky. Ještěři se utkali s Pardubicemi a Bohemians Praha (oba tyto týmy hrály v loňské sezoně Extraligu, poznámka redakce).

4.11.2008

Ilustrační foto.Foto: archiv

M&M Reality Sokol Pardubice – Paskov Saurians 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Paskovští do utkání vkročili s opatrnou hrou a v úvodních minutách několikráte prověřili domácího brankáře Paukrta. V 7. minutě Dohnal vystihl nepřesnou rozehrávku Pardubic, pěknou přihrávkou vybídl Klegu, který poprvé rozjásal hostující lavičku. Tito dva hráči si to ve 13. minutě opět zopakovali a Paskov šel do šaten po první třetině s dvoubrankovým náskokem.

Také ve druhé třetině měli hosté více ze hry. Ve 27. minutě nejprve vystřelil tvrdě Karola, domácí brankář míček ještě vyrazil, ale k míči se dostal Grošaft, zpětnou přihrávkou našel Karolu a ten se při druhém pokusu již nemýlil – 0:3. O minutu později se vydal na výlet od vlastní branky Svoboda a ránou k bližší tyči dával čtvrtý úspěch paskovských florbalistů. Ačkoliv se zdálo, že domácí jsou zralí spíše na ručník, schylovalo se nakonec k dramatu. Ještě ve druhé třetině snížil Chovanec na rozdíl tří branek.

Ve třetí části chtěli hosté udržet své vedení a hlavně držet míček co nejčastěji na svých hokejkách. Bohužel ve 44. minutě unikl po křídle domácí Filip, křižnou přihrávkou přes celou šíři hřiště našel Bahníka a na jeho pohotovou střelu brankář Mikeska nedosáhl. Soupeři rázem narostla křídla a najednou bylo domácích plné hřiště. Paskovští odolávali tlaku až do závěrečné minuty. V té nakonec Pardubičtí odvolali brankáře, vytvořili si zámek před hostující brankou a nakonec i snížili na rozdíl jediného gólu. I přes veškerou snahu domácích si Ještěři těsné vedení již pohlídali.

Branky: 29:52 Chovanec (Bahník), 43:36 Bahník (Filip), 59:19 vlastní – 6:53 Klega (Dohnal), 12:35 Klega (Dohnal), 26:42 Karola (Grošaft), 27:03 Svoboda. Vyloučení: 1:1, bez využití, rozhodčí: Turay, Žatečka, střely: 27:15, diváků: 10.

K druhému venkovnímu zápasu se Paskovští přesouvali ještě týž večer do Prahy, kde je na druhý den čekali florbalisté pražských Bohemians.

EVVA FbŠ Bohemians Praha – Paskov Saurians 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

V Praze již hostující florbalisté nastoupili posilněni o svého nejproduktivnějšího hráče Petera Šobicha, který po splnění pracovních povinností neváhal sednout na vlak a pelášil za svou družinou do matičky měst.

Začátek zápasu byl pro hosty jako z říše snů. Ihned v první minutě vyšel Ještěrům nacvičený signál z rohu hřiště a po nahrávce Šobicha skóroval Tomáš Svoboda. V 5. minutě bohužel hosté neuhlídali domácího kapitána Janů, který se protáhl od mantinelu ke středu hřiště a přesnou ránou vyrovnal. V 10. minutě vysunul Fedra rychlou přihrávkou Pecku, ten našel před domácí brankou ještě lépe postaveného Janešíka a hosté opět o branku vedli.

Prostřední část paskovským Ještěrům vůbec nevyšla. Už po minutě hry si Kubert připravil míček na hůl a skvělou střelou tahem překvapil všechny hostující hráče z poloviny hřiště. Hra hostí byla v těchto chvílích rozháraná a brankář Janečka si na nevytíženost rozhodně stěžovat nemohl. Klokani se poprvé v zápase dostali do vedení ve 27. minutě, když Hněvkovský zakončoval bekhendovou kličkou. Po menší bouři na lavičce hosté hru zklidnili a přeci jen se dostavilo mírné zlepšení. O všem měla rozhodnout závěrečná třetina.

V té opět lépe zahráli pražští Bohemians. Ve 47. minutě zvýšil Ivan vedení domácího týmu na 4:2. Hosté znervózněli a v 56. minutě inkasovali popáté. Paskovští se pak již jen zmohli na snížení nepříznivého stavu, když domácího brankáře překonal Tomáš Svoboda. Klokani si závěr utkání již pohlídali. Paskov zajíždí i v 8. kole prvoligové soutěže na hřiště svého soupeře. V sobotu 8. listopadu se v 19 hodin představí na palubovce Havlíčkova Brodu.

Branky: 4:48 Janů (Jakoubek), 21:02 Kubert (Kindl), 26:33 Hněvkovský (Zeman), 46:32 Ivan (Kubert), 55:26 Kindl (Ivan) – 0:48 Svoboda (Šobich), 9:42 Janešík (Pecek), 57:56 Svoboda. Bez vyloučení, rozhodčí: Hadrava, Hollósy, střely: 34:32, diváků: 53.
Paskov: Janečka, Mikeska – Svoboda, Lábsky, Zeman, Janešík, Klega, Dohnal, Šobich, Karola, Fedra, Grošaft, Pecek, Tokoš. Trenér: Jiří Šimíček. (jb)

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Manažer Pavel Marek po letech skončil v hokejovém Třinci

Dlouholetý generální ředitel a sportovní manažer hokejistů Třince Pavel Marek ve funkci skončil. Jde o jeden z důsledků aféry, která se o víkendu rozhořela mezi trenérem Vladimírem Kýhosem a útočníkem Jiřím Polanským. Dozorčí rada klubu na Markovo místo jmenovala dosavadního manažera mládeže a bývalého útočníka Jana Peterka.

Primátor: Cena pozemků byla předem daná

Frýdek-Místek - Dříve byli straničtí kolegové v sociální demokracii. Později spolu pár týdnů seděli v radě a ve vedení města, ale už každý za jiný politický subjekt. Vztah mezi současným a bývalým primátorem Michalem Pobuckým a Radimem Vrbatou asi nebyl minimálně po rozpadu koalice ideální, vyostřil se ale na pondělním jednání zastupitelů.

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.