Florbalisté Paskova jsou po víkendu v čele tabulky

Paskov – K prvnímu utkání druhé poloviny základní hrací části zajížděli prvoligoví florbalisté Paskova do nedaleké Bystřice n. O., kde na ně čekal poslední tým soutěže SK FBC Třinec.

9.12.2009

Ilustrační foto.Foto: archiv

SK FBC Třinec – Paskov Saurians 5:9 (1:2, 1:3, 3:4)

Nutno podotknout, že domácí kádr prošel během soutěže výraznou obměnou, takže bylo k viděni o poznání vyrovnanější utkání, než první duel v Paskově, který skončil výhrou Ještěrů 21:7.

Tomu, kdo sleduje dění ve florbalovém Třinci, muselo být již před utkáním více než jasné, že postavení v tabulce bude velmi zavádějící. Domácí, kteří jsou v tabulce stále bez bodu, už zřejmě na play-off nedosáhnou, avšak pro zápasy play-down určitě nebudou outsidery a v nejbližších kolech se dají očekávat body na jejich kontě.

Skóre zápasu otevřel střelou z dálky kapitán Ještěrů Tomáš Svoboda v čase 5:38. Domácí zabojovali a o pět minut později bylo z hole Galuszky srovnáno. První poločasová přestávka byla přeci jen radostnější pro paskovské florbalisty, kteří se ve 14. minutě opět ujali jednobrankového vedení zásluhou Urbana.

Posílený domácí tým na začátku druhé třetiny opět srovnal skóre, když brankáře Mikesku překonal Vlček. Florbal je však nevyzpytatelná a rychlá hra. Ještěři se po brankách Chalupy, Fedry a Maiera utrhli na tříbrankový rozdíl, který vydržel až do konce druhé třetiny.

V závěrečné části hry se dalo očekávat, že domácí zbraně nesloží a budou se snažit utkání ještě zdramatizovat. K tomu jim mohla pomoci i přesilová hra, která jim byla v čase 46:11 nabídnuta. Opak však byl pravdou. Po samostatném úniku Kozla skóroval z dorážky podruhé v zápase hostující Chalupa – 2:6.

Domácí borci i za tohoto nepříznivého stavu utkání nezabalili a bojovali až do samotného závěru. Ten, kdo vydržel až do závěrečného hvizdu, určitě nelitoval. Posledních sedm minut střetnutí přineslo celkem šest branek, po třech na každé straně. Nejprve domácí po brankách Kormance a Plonky snížili na rozdíl pouhých dvou gólů. Ještěři ale žádný dramatický závěr připustit nechtěli. V čase 57:30 zkompletoval svůj hattrick Ondřej Chalupa, na který ještě zareagoval domácí Labaj, jenže v závěru pečetil zaslouženou výhru hostí Šobich a následně M. Klega.

A ještě jedno zajímavé číslo na závěr. V utkání se hostům podařilo trefit celkem šestkrát brankovou konstrukci Třineckých, což určitě nebývá často k vidění.

Výhra nad posledním Třincem přinesla nakonec florbalistům Paskova dvojnásobnou radost, jelikož jejich největší konkurenti pražský Bohemians a Královské Vinohrady své víkendové duely prohráli. Ještěři se tak ve 12. kole soutěže dostali do čela prvoligové tabulky.

Vyloučení: 4:2, využití: 0:1, oslabení: 0:1, rozhodčí: Kaláb – Jablončík, diváků: 35.

Paskov Saurians: Mikeska, Sukač – Kozel, Janešík, Svoboda, Zeman, Szmek, Fedra – M. Klega, J. Klega, Karola, Chalupa, Šobich, Dohnal, Orálek, Urban, Maier, Hrček, Ivan.

Zbylé zápasy 12. kola: Spartak Pelhřimov – Havlíčkův Brod 3:4 po prodl., SFK Kozel Počenice – FBC Vikings Kopřivnice 8:4, Hippos Žďár n. S. – FBŠ Bohemians 8:6, Sokol Královské Vinohrady – Wizards DDM Praha 10 3:4, FBC Kladno – SK Bivoj Litvínov 8:5. (mor)

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Sbírka pomůže dětem

Knihovna Třinec tradičně pořádá sbírky na pomoc potřebným a tento rok tomu nebude jinak. V prosinci může veřejnost přispět na materiální sbírku pro děti z Dětského domova ve Frýdku-Místku.

Kino Petra Bezruče? Ve hře jsou i jiné varianty než oprava

Frýdek-Místek - Roky už se o tom mluví, ale stále není jasno bude se kino Pera Bezruče opravovat, nebo ne? Po zářijovém jednání zastupitelstva se projekt ocitl ve „vzduchoprázdnu", kde v podstatě zůstal i po včerejším zasedání. O jeho osudu by se mělo rozhodnout na přelomu ledna a února.