Vítkovice v přípravě remizovaly s Frýdkem-Místkem

Region - Valcíři si po nepovedeném duelu v Rožnově zajeli k další přípravě do ostravských Vítkovic. S druholigovým mužstvem sice vedli 2:0, ale nakonec utkání skončilo remízou.

29.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

FC Vítkovice – Fotbal Frýdek-Místek 2:2 (0:1)

Domácí tým nenastoupil nakonec v nejsilnějším složení, ale i tak byl v duelu s valcíři favoritem. Již v 5. minutě zahrozil domácí Fromelius, který však v nadějné pozici netrefil ideálně míč. Do vedení šli hosté v 18. minutě, kdy Němec přihrál Kořínkovi a po jeho centru se trefil Mišinský – 0:1. Domácí se pokoušeli o vyrovnání ve 37. minutě Dobešem a o čtyři minuty později Pleškem.

Ani v jednom případě míč za zády gólmana Dítěte neskončil. V 50. minutě zahrával Němec rohový kop a Literák zvýšil na 0:2. O chvíli později zahrávali domácí rohový kop, brankář Dítě míč podběhl a rázem to bylo 1:2. Ani jednobrankové vedení valcíři nakonec neudrželi. V 65. minutě odkopával Literák míč tak nešťastně, že nastřelil vítkovíckého útočníka.

Míč se dostal k volnému Lokšovi a bylo srovnáno. Vyrovnaný stav vydržel nakonec až do závěrečného hvizdu. „Ve druhém poločase jsme sice domácí nenechali vystřelit po naší brance, ale po našich dvou chybách jsme Vítkovicím dovolili vyrovnat. S útočnou fází jsme byl dnes již spokojen,“ hodnotil průběh druhé půle trenér Frýdku-Místku Radoslav Látal.

Frýdek-Místek: Dítě – Čelůstka (46. Vavruša), Krajčovič, Staněk, Literák – Cesnek, Němec, Cabák – Kořínek, Mišinský – Szmek (80. Skotnica). Trenér Radoslav Látal.