Eskápéčko prozatím v letošní sezoně tápe, ale zdá se, že po mladém Petrovském a Hastíkovi, se ve Frýdku rodí další mladá házenkářská hvězdička. Teprve devatenáctiletý Tomáš Hes totiž v osmi odehraných kolech nastřílel 51 branek a na vedoucího kanonýra soutěže Jiřího Motla z Lovosic ztrácí pouhé tři góly.

HK Město Lovosice – SKP Frýdek-Místek 41:29 (23:12)

Utkání bylo vyrovnané pouze v úvodních minutách. Na stav 0:2 pro Frýdek reagovali domácí dvěma kontry do páté minuty. V 11. minutě srovnával z postu pivota hostující Tománek na 5:5, pak se začala ale parta kolem trenéra Vojtěcha Srby již prosazovat. Šest minut před přestávkou svítil na ukazateli skóre stav 17:12. V závěrečné fázi první půle dostalo eskápéčko dalších šest branek a utkání tím bylo předem rozhodnuté.

Po změně stran sice Frýdek snížil díky vysunuté obraně na 23:16, domácí však drama nepřipustili. Mezi 40. a 50. minutou utekli Lovosičtí z 26:21 na 33:21 a tento náskok si udrželi až do samotného závěru. „Na velmi dobře postavenou obranu Lovosic jsme recept nenašli. Buď jsme udělali technickou chybu, nebo naše střelba nebyla úspěšná. Domácí o své výhře rozhodli již v průběhu prvního poločasu, kdy nám dali snad jedenáct branek z rychlých protiútoků,“ řekl po utkání hostující kouč Lubomír Kavka.

Branky Frýdku-Místku: Kolmajer 9/1, Hes 7/1, Meca 5, Vacula 2, Bajgar 2, Krupa 2, Tománek 1, Horáček 1. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2, vyloučení: 7:11, rozhodčí: Bečička – Horák, diváků: 358. (sch)