Futsalisté Kunčic si v divizní soutěži připsali body za dvě vítězství

Region - Do druhé poloviny divizní soutěže futsalistů vstoupili hráči Komaxu Kunčice pod Ondřejníkem. Začátkem roku si kunčičtí futsalisté poradili v domácím prostředí s Langerem Ostrava a v neděli 13. ledna zvítězili o branku na palubovce Tsunami Příbor.

18.1.2008

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Sidorják Martin

SVP Tsunami Příbor – FSC Komax Kunčice p. O. 3:4 (0:2)

Divizní futsalisté Kunčic vstoupili do Nového roku se změnou na trenérském postu. Po necelých dvou sezonách opustil mužstvo Karel Šmíra. Na jeho místo přišel dlouholetý zkušený hráč bývalého Megasu Frenštát pod Radhoštěm. Radim Špaček, kterému tak premiéra na lavičce nakonec vyšla. Hostující hráči Komaxu se museli vypořádat s menšími rozměry sportovní haly příborského gymnázia. V prvním poločase šli hosté do vedení po vydařené brejkové situaci. Úspěšným střelcem byl Petr Kaša.

V 15. minutě vyšachovala dvojice Kovařík – Žídek domácí obranu a posledně jmenovaný upravil na 0:2. Po změně stran se domácímu mužstvu podařilo během pěti minut vyrovnat, když Mazocha v brance Kunčic postupně překonali Večeřa a Rajnoch. Hostující futsalisté však na tuto změnu skóre reagovali tím nejlepším způsobem, když Karel Žídek krásnou ránou pod horní tyč domácí branky opět strhl vedení na stranu Kunčic. O pár minut později se ukazatel skóre opět měnil.

Svou druhou brankou v zápase zvyšoval Kaša na 2:4 pro Kunčice. Příboru se utkání přeci jen podařilo ještě zdramatizovat, když necelé tři minuty před koncem utkání vstřelil gól Demel. V závěru měl Příbor dokonce velkou výhodu vyrovnat, ale nabídnutý trestný kop z hranice deseti metrů napálil Rajnoch pouze do brankáře Michala Mazocha. Kunčice tak vezou z Příbora cenné dva body.

K dalšímu utkání nastoupili futsalisté Komaxu včera pozdě večer, na domácím hřišti přivítali rezervní tým VŠB Ostrava.

Kunčice – VŠB Ostrava B 9:1 (5:0)

Kunčice p. O.: Mazoch – Kovařík, Kaša, Žídek, Chytil, Kühnert, Šmíra, Matějka, Vašut, Fusek. Trenér Radim Špaček.

Začátkem ledna nastoupili divizní futsalisté Kunčic v domácím prostředí proti Sezamu Ostrava a po zásluze zvítězili 9:6.

Komax Kunčice p. O. - Sezam Ostrava 9:6 (6:3).

Branky stříleli: Chytil 3, Matějka 3, Kovařík, Žídek, Dittert - Jakubec 2, Volný 2, Bartek, Tůma. Kunčice p. O.: Mazoch – Kovařík, Kühnert, Chytil, Žídek, Šmíra, Dittert, Matějka, Fusek, Vašut, Němec.

18.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
24

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.