Futsalisté Třince poprvé prohráli

Třinec - Druholigoví futsalisté třineckého Likopu poprvé v této sezoně okusili hořkost porážky, když v derby nestačili na havířovskou Slavii.

23.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Slavia Havířov – SKP Likop Třinec 5:3 (3:3)

Třinečtí poprvé v sezoně nebodovali naplno, když se jim osudným stalo utkání v Havířově. Zápas hosté začali dobře, když již po dvou minutách hry dokázal Mendrok zužitkovat přihrávku od Miczky a Likop vedl 1:0. Když v 5. minutě přidal po samostatné akci Stoszek druhou branku, zdálo se, že hosté budou nadále pokračovat ve své neporaženecké sérii. Bohužel ale přišla v rozmezí 7. a 9. minuty ztráta koncentrace a domácí hráči dokázali rázně trestat. Třemi brankami v řadě rázem vedla domácí Slavia. Ještě než se obě družstva odebrala v poločase do kabin, prosadil se po samostatné akci hostující Mendrok a bylo srovnáno.

Lepší vstup do druhé půle měli tentokráte Havířovští. Ve 36. minutě překonal brankáře Hekeru domácí Michalík. Trenér Cieslar stáhnul ze hry brankáře a nahradil jej v poli dalším hráčem. Místo vyrovnání ale ve 38. minutě Havířov opět kontroval. To už Třinečtí začali tušit, že jej první porážka v sezoně nemine. „Jestliže chceme postoupit do nejvyšší futsalové soutěže, nemůžeme si dovolit v dalších zápasech prohrát. Zejména, když náš největší rival Tango Brno opět zvítězil a už se dostal v tabulce před nás,“ řekl předseda třineckého klubu Marcel Majtner.

Příští utkání sehraje Likop v pátek 28. listopadu na domácí půdě, kdy od 20 hodin hostí v hale STaRS nováčka soutěže Gillotinu Choceň.

Třinec: Hekera – Stoszek, Duda, Toiparz, Rakowski, Dorozlo, Mendrok, Miczka, Nový. (zd)

23.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.