Házenkáři Frýdku-Místku remízovali s Hranicemi

Frýdek-Místek - Ani pětibrankové vedení nestačilo domácím házenkářům k tomu, aby dokázali v Zubr extralize podruhé zvítězit. Hranice nevídaným závěrem vydolovaly alespoň bod

6.10.2008
Fotogalerie
5 fotografií
Házenkáři Frýdku-Místku vs. Hranice

Házenkáři Frýdku-Místku vs. HraniceFoto: Zdeněk Šrubař

SKP Frýdek-Místek – Hranice n. Mor. 27:27 (14:15)

V zápase 5. kola Zubr extraligy hostili házenkáři Frýdku-Místku v domácím prostředí Hranice. Po vyrovnaném úvodu se začali přeci jen více prosazovat hostující hráči a po čtrnácti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 5:8 pro Hranice. Šest minut před přestávkou snížil Horáček na 10:11. Hranice opět odskočily, jenže v závěrečné minutě první půle domácí vyrovnali na 14:14. Poslední slovo si ještě před sirénou vzal hostující Spuchlák.

Po změně stran začali domácí vysunutou obranou, která slavila úspěch. Frýdek dokázal v úvodních minutách druhého dějství otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Ve 41. minutě bylo ale opět srovnáno – 19:19. Domácí zabrali a vybojovali si pětibrankové vedení. To běžela 56. minuta a málokdo z přítomných v hale si připouštěl, že domácí nakonec zápas nevyhrají.

Poslední minuty utkání bohužel patřily hostujícímu týmu, který dokázal téměř nemožné. V závěru duelu poslali rozhodčí domácí tým do čtyřech a nabídnutou přesilovku využily Hranice na srovnání stavu. Utkání tak nakonec skončilo dělbou bodů.

„Co na to mám vůbec říct… Vůbec jsme nezvládli závěr zápasu. Dohrávali jsme v oslabení a kluci místo toho, aby se snažili takticky míč podržet, tak se hnali nesmyslně do útoku. Bod jsme zbytečně ztratili a to jsme byli nakonec ještě rádi, že hosté v úplném závěru nedali rozhodující branku,“ zhodnotil zápas asistent domácího trenéra Petr Mazur.

Frýdek-Místek: Šoltes, Doucha – Kolmajer 5, Holbein, Dyba 2, Bajgar 4, Meca 2, Horáček 4, Hes 9, Krupa, Bartošic, Skála, Tománek, Chrenko 2. Trenér Lubomír Kavka. (sch)

Statistika zápasu:

Nejvíce branek: Hes 9, Kolmajer 5, Horáček 4, Bajgar 4 – Brůna 6, Ruber 5, Hradil 4, Kovařík 4.

Rozhodčí: Válek – Opava.

Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3.

Vyloučení: 5:5.

Diváci: 344.

Frýdek-Místek: Šoltés, Doucha – Kolmajer 5, Holbein, Dyba 2, Bajgar 4, Meca 2, Horáček 4, Hes 9, Krupa, Bartošic, Skála, Tománek, Chrenko 2.

Hranice: Fabián, Vatolík – Čadra 3, Toms, Godál, T. Samiec, Štípek, Šídlo, Kovařík 4, J. Samiec, Brůna 6, Stržínek 2, Hradil 4, Spuchlák 3, Ruber 5.

Kvůli poruše potrubí netekla voda v několika budovách. Školáci měli volno

Porucha vodovodního řadu v místecké ulici 17. listopadu zastavila vodu v několika ulicích. Vodaři předpokládali, že se jim poruchu podaří odstranit během několika hodin.