Snímky z utkání SKP FRÝDEK-MÍSTEK – CEMENT HRANICE 31:39 (15:20).

Více fotografií najdete v přiložené galerii.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – CEMENT HRANICE 31:39 (15:20)

Hraničtí měli v osmifi nále letošního Českého poháru házenkářů o motivaci postaráno. Vždyť to byli právě hráči frýdecko-místeckého SKP, kdo je v loňské sezoně překvapivě nepustil do závěrečného fi nále (Frýdek tehdy zvítězil 34:28, pozn. red.). „Vzhledem k tomu, v jaké jsme v tabulce pozici, bereme tohle utkání jako přípravu na záchranářské boje," prozradil před utkáním vedoucí frýdecko-místeckého celku Petr Mazur. Naopak z tábora hostí znělo: „Pohár bereme vážně, chceme postoupit do dalšího kola. Bude nám ale chybět Martin Stržínek," hlásal hranický trenér Libor Hrabal.

Tomu možná zatrnulo na začátku 12. minuty, kdy se domácím podařilo otočit vývoj střetnutí ze 7:8 na 10:8. Hrabal si vzal oddechový čas a jeho svěřenci následně nabrali dech. V 16. minutě to bylo rázem 10:13 a hranická mašina se začala pomalu rozjíždět. Poločasový pětibrankový náskok hostující celek po změně stran ještě navýšil. Ve 44. minutě vedly Hranice již rozdílem deseti gólů. Hosté byli zkrátka daleko lepší, a to nejen díky výbornému výkonu brankáře Kučerky či přesné mušky ostrostřelce Rachače (dal 13 branek). „Když dostanete devětatřicet branek, nemůžete být samozřejmě spokojen. Soupeř ale vyhrál naprosto zaslouženě. Nás teď do prvního mistrovského zápasu čekají ještě tři přípravné duely. Dvakrát se střetneme s Karvinou a pak nás čeká ještě odveta s Považskou Bystricí," prozradil nejbližší plán Petr Mazur. „Z vítězství jsme samozřejmě potěšeni. Dát tolik branek je super, ale obrana nebyla dnes u nás nejlepší. Když jsme polevili, zbytečně jsme inkasovali. Ale je to postup, takže to hodnotím pozitivně," dodal po utkání hranický kouč.

Další ostré utkání čeká na frýdecko-místecké házenkáře až v neděli 10. února, kdy v rámci 17. kola nejvyšší soutěže hostí na domácí palubovce celek HC Zubří (hala 6. ZŠ v 17 hodin).

Nejvíce branek Hranic: Rachač 13, Galus 7/1, Šíra 6, P. Magrla 5.

Rozhodčí: Kosa – Švidernoch. Vyloučení: 2:4, sedmičky: 3/2:1/1. Diváci: 135.

Průběh zápasu: 2:2, 2:5, 4:7, 7:7, 10:8, 10:13, 11:17, 15:19, 16:23, 19:30, 23:32, 26:34, 28:37, 30:38.

Frýdek-Místek: Šoltés, Marenčák – Gřešek, Frančík 1, Klaban 1, Komárek 1, Petřík, Kichner 7, Unger 2, Dyba 4, Vacula 3, Hes 5/2, Kalous 7, Hladký. Trenér: Aleš Chrastina.

Další výsledky osmifinále ČP: Náchod – Ronal Jičín 14:36, Trnávka – KP Brno 26:29, Přerov – Kopřivnice 32:33, Chodov – Dukla Praha 22:27, Zlín – Zubří 26:24, Strakonice – Lovosice 26:31.