Házenkáři prohráli v Brně o dva góly

Brno - V Brně se hrála vyrovnaná házená, z vítězství se nakonec radoval domácí nováček.

13.10.2010

Házenkáři KP Brno (ve žlutém) - ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

KP BRNO - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 35:33 (17:17)

Utkání s extraligovým nováčkem z Brna bylo od počátku velmi vyrovnané. Až v 9. minutě poslal Hastík domácí celek do dvoubrankového vedení (6:4). V rozmezí 18. – 21. minuty hosté zabrali a díky Holbeinovi svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 11:11. Poločas nakonec skončil smírným stavem 17:17.

V úvodu druhé půle se hostujícímu celku podařilo odskočit na 17:19, rozhodující náskok si však svěřenci trenéra Kekrta nevypracovali. Naopak s chutí hrající domácí zabojovali a rázem opět vedli dvoubrankovým rozdílem. Dvě minuty před koncem zápasu vykřesal Holbein jiskřičku naděje, když v pádu překonal Schwarzera a snížil na 33:32. V nervózním závěru si již Brno výhru vzít nenechalo.

V 6. kole Zubr extraligy přivítají házenkáři Frýdku-Místku na domácí palubovce tým pražské Dukly. Hraje se ve středu 13. října v místecké hale u 6. ZŠ od 18 hodin.

Rozhodčí: Pavlát - Pešek, diváků: 455, sedmičky: 6/5 – 6/6, vyloučení: 4:6 (ČK: Hastík).

Nejvíce branek Brna: Hubáček 9/4, Paták 5, Zima 4, Hastík 4/1.

Průběh utkání: 2:2, 6:4, 8:5, 11:7, 14:14, 16:14, 17:19, 21:20, 22:23, 26:24, 29:27, 32:29, 33:32.

SKP Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško – Petrovský, O. Meca 2, R. Meca 4, Pernický, Drozd, Unger 1, Dyba 5, Vacula 2, Hes 1, Majer, Holbein 6, Hojník 12/6. Trenér: Jiří Kekrt.

Další výsledky: Dukla Praha – Jičín 30:21, Zubří – Kopřivnice 37:24, Karviná – Lovosice 27:27, Třeboň – Přerov 26:25, Plzeň – Hranice 24:26.

13.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hromadná nehoda blokovala ráno dálnici D48 u Hukvald

Nehoda tří aut dnes ráno zablokovala dálnici D48 ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kam o víkendu? Na lyže nebo předvánoční festival

O víkendu, při kterém se rozsvítí třetí svíčka na adventním věnci, se lidé na Frýdecko-Místecku nudit nebudou. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.