V loňské sezoně si Pražané vylámali na celku ze severu Moravy zuby, letos ale úřadující mistr nenechává nic náhodě. Ve Frýdku zvítězila Dukla 33:20, v domácím prostředí pak zdolala frýdecký celek o deset branek.

Odvetné utkání začali lépe domácí. Na úvodní gól Mráze stačil ještě zareagovat střelou z dálky Dyba, poté si ale domácí vypracovali čtyřbrankové vedení. V polovině prvního poločasu vedla Dukla již 12:5 a v pohodě si kráčela za povinným vítězstvím. Hostující celek se snažil utkání zdramatizovat po změně stran. Ve 36. minutě upravoval Piskač na 21:15, ale vzápětí skórovali krátce po sobě Holbein, Dyba a Vacula a ukazatel skóre ukazoval tříbrankový rozdíl. Mistr se však nepoložil a v dalších minutách potvrdil roli favorita. Dukla nakonec odvetu vyhrála rozdílem deseti branek.

V dalším kole přivítají házenkáři Frýdku-Místku na domácí palubovce Hranice. Hraje se v místecké hale u 6. ZŠ v neděli 11. prosince od 17 hodin.

DUKLA PRAHA - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 36:26 (18:13)

Nejvíce branek Dukly: Lehocký 6, Aliapulios 6, Kotrč 5/1, Piskač 4

Rozhodčí: Větrovský - Zych. vyloučení: 4:2, sedmičky: 1/1:5/4, diváci: 180. Průběh utkání: 1:1, 5:1, 6:3, 9:3, 12:6, 15:10, 17:13, 20:13, 21:18, 26:19, 29:21, 31:24

Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – L. Petrovský 2, O. Meca 1, R. Meca 3, Petřík, Kichner 2, Hečko, Unger 2, Dyba 6, Vacula 3, Hes 4/4, Holbein 1, Hladký 2. Trenér: Jiří Kekrt