SKP FRÝDEK-MÍSTEK – SOKOL PŘEROV 28:23 (11:14)

Důležité domácí zápasy s Kopřivnicí a Přerovem nakonec frýdecko-místečtí házenkáři v základní části extraligové soutěže zvládli. V praxi to tedy znamená, že do nádstavbové části půjdou svěřenci trenéra Aleše Chrastiny se sedmi body. O bod více mají na svém kontě hráči Přerova, poslední Kopřivnice nastřádala doposud bodů pět.

Veledůležité střetnutí sehráli Frýdecko-Místečtí na své palubovce, když v nedělním podvečeru hostili celek Přerova. Po dobrém vstupu do utkání se nakonec v závěru poločasu dostali hosté do mírného trháku, který krátce po přestávce dokonce navýšili na čtyřbrankový rozdíl (12:16). V té chvíli ovšem Chrastinovi svěřenci zabrali a sedmi góly v řadě zvrátili duel ve svůj prospěch. Od té doby si již domácí házenkáři slibné vedení vzít nenechali a zaslouženě si tak v posledním kole základní části připsali na své konto dva body. „První půle byla z naší strany hodně špatná. Přikládal bych to i k faktu, že kluci byli zodpovědností utkání hodně svázaní. Chybělo nahecování, dost jsme se také přizpůsobili hře hostí. Také jsem tam postrádal větší agresivitu," hodnotil průběh prvního půl hodiny domácí kouč Aleš Chrastina. „Po změně stran se náš výkon značně zlepšil. Pomohla k tomu určitě i poločasová porada. Náš výkon ve druhém poločase byl už takový, jaký by měl být. I z toho pohledu si myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené," dodal Chrastina.

Nadstavbovou část, ve které se týmy rozdělí na dvě poloviny (první šestka bude hrát o mistrovský titul, celky na sedmém a jedenáctém místě si to rozdají dvoukolově naopak o sestup, pozn. red.) započnou frýdecko-místečtí házenkáři paradoxně na přerovské palubovce. „Možná to může být pro nás výhoda. Kdybychom tam totiž dokázali uspět, tak bychom se mohli probojovat na vytouženou devátou příčku," přemítá před dalším střetnutím frýdecko-místecký trenér Aleš Chrastina.

Nejvíce branek Přerova: Skopal 6, Pernička 6/5, Kavka 3.

Rozhodčí: Frieser – Frieser. Vyloučení: 5:2, sedmičky: 3/2:8/5. Diváci: 380.

Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:4, 8:6, 9:11, 10:12, 11:14, 12:16, 19:16, 21:18, 25:20, 27:21.

Frýdek-Místek: Šoltés, Marenčák – Klaban, Komárek 2, Mynář 1, Petřík 2, Kichner 5/1, Hečko, Dyba 1, Vacula 1, Hes 6/1, Kalous 7, Strack 3, Hladký. Trenér: Aleš Chrastina.

Další výsledky 22. kola: Město Lovosice – Talent Plzeň 34:28, HC Zubří – Dukla Praha 25:22, Cement Hranice – KP Brno 30:24, Ronal Jičín – HCB Karviná 29:26, KH Kopřivnice volno.

1. Ronal Jičín 20 13 4 3 521:464 30
2. Město Lovosice 20 11 5 4 548:495 27
3. Cement Hranice 20 13 0 7 576:535 26
4. Dukla Praha 20 12 1 7 515:460 25
5. Talent Plzeň 20 12 1 7 547:495 25
6. HC Zubří 20 11 2 7 545:526 24
7. HCB Karviná 20 11 1 8 569:550 24
8. KP Brno 20 7 6 7 528:509 20