Komax je krůček od finále

Kunčice p. O. – Druholigoví futsalisté kunčického Komaxu jsou již jen jedno vítězství od finále. V tom úvodním zvítězili na hřišti vítěze základní části, Chocni.

7.4.2011

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Šrubař

Gillotina Choceň - FSC Komax Kunčice p. O. 5:7 po prodloužení (5:5, 3:4)

Futsalisté Kunčic se po základní části 2. futsalové ligy – skupina Východ, umístili na čtvrté příčce, čímž si vybojovali právo startu ve vyřazovacích bojích, do kterých se probojovala čtyři nejlepší mužstva. Nutno poznamenat, že špička tabulky byla letos ve druhé lize nesmírně vyrovnaná, o čemž svědčí i fakt, že rozdíl mezi první Chocní a čtvrtým Komaxem byly pouhé dva body.

Soupeřem Kunčic v cestě do finále byla choceňská Gillotina. První utkání se odehrálo na hřišti soupeře.

S hostujícími futsalisty dorazila na východ Čech početná enkláva fanoušků, kteří hostům vytvořili doslova domácí podmínky. Do vedení se dostali jako první domácí, když zaváhání hostující obrany potrestal Čechlovský. Vedoucí gól domácí hráče nabudil, ti pak svého soupeře zamkli na jeho polovině hřiště. V 6. minutě zahrávali Choceňští rohový kop a po bleskovém signálu to bylo rázem 2:0.

Brzkou odpověď na dvoubrankové vedení domácích našel naštěstí Kapsa, který své sólo zakončil efektním dloubáčkem přes padajícího gólmana Kroupu. Radost Komaxu dlouhého trvání neměla. V 10. minutě vedla Gillotina opět o dvě branky, když Čechlovský přesnou střelou k tyči nedal Mazochovi šanci. Závěr první dvacetiminutovky přinesl strhující podívanou. Na 3:2 nejprve snížil Petrželka, a zasloužené vyrovnání přinesla tvrdá rána jednoho z nejzkušenějších hráčů hostí, Iva Maruchniče. Domácí byli tímto průběhem zápasu zaskočeni, čehož hosté náležitě využili. Žáček si sklepl na útočné polovině přesný výhoz brankáře Mazocha, pohrál si s domácím obráncem i brankářem a Komax šel v poločase do kabin za vedení 3:4.

Druhá půle již přinesla mnohem opatrnější futsal, kdy se oba celky soustředily především na obranu. I proto se brankové příležitosti objevovaly pouze sporadicky. Až na konci 29. minuty dorazil Kapsovu střelu za záda domácího brankáře Kühnert. Domácí museli s výsledkem něco udělat, a tak pět minut před koncem řádné hrací doby sáhli ke hře bez brankáře. To se nakonec domácím borcům i vyplatilo. Ve 38. minutě snížil po rohovém kopu Čechlovský a vyrovnání přišlo pouhých 22 vteřin před koncem, kdy si Špaček nešťastně srazil střelu jednoho z domácích borců do vlastní sítě.

První semifinálový duel tak šel do prodloužení, které se hraje na dvakrát pět minut. Na hráčích Komaxu bylo viditelné zklamání z nepodařeného závěru druhého dějství. Naštěstí mají Kunčice ve svém středu zkušeného Maruchniče, který prošel přes dva bránící domácí hráče a ránou mezi nohy gólmana strhl opět vedení na stranu hostujícího celku. Druhou část prodloužení začali Choceňští opět hrou bez brankáře a naopak Mazoch si na druhé straně prožil nejednu horkou chvilku. Tentokráte si již hosté vítězství vzít nenechali, naopak v poslední minutě pečetil výhru Březina – 5:7.

K postupu do finále druholigové soutěže tak musí Kunčice ještě jednou zvítězit. Hned první pokus mají v pátek 6. dubna, kdy se hraje v kopřivnické sportovní hale ZŠ Emila Zátopka od 20.30 hodin.

Branky: Čechlovský 3, Kaplan, Chleboun – Maruchnič 2, Březina, Petrželka, Kapsa, Kühnert, Žáček. Rozhodčí: Nagy, Krupa, Milner. ŽK: Šulc, Kaplan, Smola – Špaček, Žáček. Diváci: 250.

Kunčice: Mazoch - Špaček, Petrželka, Maruchnič, Žáček, Březina, Kapsa, Kühnert, Chytil, Dobiáš.

Druhé semifinále: Agromeli Brno – Delta Real Šumperk 1:5 (1:1).

(maz)

7.4.2011

Požár si na domě vyžádal škodu za milion

Starší rodinný domek ve Starém Městě zachvátil v pátek 2. prosince po půl osmé ráno požár.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.