Házenkáři: Konečně to na Brno vyšlo

Královo Pole - Po reprezentační pauze se opět rozjela nejvyšší soutěž házenkářů. Frýdečtí vyhráli na palubovce brněnského Králova Pole.

16.4.2012

Ilustrační fotoFoto: archiv

Svěřenci trenéra Jiřího Kekrta měli domácímu celku co oplácet. V základní části totiž Brno zvítězilo nejen na domácím hřišti, ale naplno bodovalo rovněž i na severu Moravy. Frýdečtí od úvodní minuty udávali tempo hry a v poločase svítil na ukazateli skóre příznivý stav 16:10. I po přestávce pak hosté nenechali nikoho na pochybách, že si do Brna přijeli pro zisk dvou bodů. Výhra o osm branek znamená, že se Frýdek nadále drží v tabulce na deváté příčce, Brnu však Kekrtovci odskočili již na sedm bodů.

Nejvyšší soutěž házenkářů pokračuje již ve středu 18. dubna, kdy Frýdečtí zajíždí opět na palubovku svého soupeře. Tentokráte se představí od 18 hodin na hřišti KH Kopřivnice. Další utkání již tým SKP odehraje před vlastními fanoušky, a to v neděli 22. dubna od 17 hodin s Plzní.

HK KRÁLOVO POLE - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 24:32 (10:16)

Nejvíce branek Brna: Korejčík 5, Ryšavý 4, Mičola 4/1. Rozhodčí: Brůna - Vostatek, vyloučení: 3:6, diváci: 75.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško – Petrovský 4, O. Meca 1, Klaban, R. Meca 2, Mynář, Kichner, Hečko 1, Dyba 7/2, Vacula, Hes 6, Holbein 6, Strack. Trenér: Jiří Kekrt.

Další výsledky 1. kola: Cement Hranice – KH Kopřivnice 29:22, Talent Plzeň – Lázně Třeboň 26:21, Dukla Praha – Sokol Přerov 36:22, HC Zubří – Město Lovosice 27:19, HCB Karviná – Ronal Jičín 35:30.

16.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Sociální služby. Ilustrační foto.

Senioři nebudou muset docházet na úřad

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Zásah elektrickým proudem se málem stal osudným pro jednačtyřicetiletého muže v Ostravici. Díky svědkům a záchranářům se ho ale podařilo oživit.

Bývalý hotel Park se pomalu proměňuje

Stavební práce na bývalém hotelu Park v Hnojníku jsou v plném proudu.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.