Kopřivnice - Výhrou nad soupeřem ze sousedství, Frýdkem-Místkem, se házenkáři Kopřivnice rozloučili se základní částí Zubr extraligy.

16.3.2008

V posledním kole zákaldní části nejvyšší soutěže házenkářů na sebe narazili regionální sousedi. Kopřivnice v byla celé utkání o kousek lepší a po zásluze vyhrála 31:28. Foto: Deník/Pavel Karban

Ani jednomu z mužstev už o nic nešlo. Hosté měli zajištěno play off, zatímco domácí byli smířeni s tím, že je čekají zápasy ve skupině o udržení. A podle toho taky hra vypadala. Pokud se před utkáním hovořilo o prestiži, více si toho byli vědomi kopřivničtí hráči, kteří tahali za delší konec od první do poslední minuty. Stínem zápasu bylo zranění levého oka domácího Tomáše Veřmiřovského, který hned o přestávce zamířil do nemocnice.

„Utkání bylo jak se říká do počtu. Hráči k tomu tak přistoupili,“ poznamenal frýdecko-místecký trenér Lubomír Kavka, který pochválil kopřivnického gólmana Láníčka. „Z naší strany to bylo velice podprůměrné, snad jen Meca ve druhé půli hrál dobře.“

Domácí lodivod Miroslav Bartoň oponoval Kavkovi s tím, že vždy je o co hrát. Za výhru byl ale rád. „Z obou stran to bylo takové bezstarostné. My jsme měli v prvním poločase lepší mušku a využili toho. Po přestávce soupeř nevyužil několika šancí, které jsme mu darovali, k vyrovnání,“ popsal Bartoň a dodal: „Padlo hodně branek, to se muselo lidem líbit.“

Soupeř škrábl rohovku

Kopřivnice - Zatímco zbytek týmu usedal po vítězném duelu nad Frýdkem-Místkem k obědu, trápil se Tomáš Veřmiřovský ve frýdecko-místecké nemocnici. Ve druhé části prvního poločasu jej totiž, nechtíc, poranil jeden ze soupeřů. „Obtáčel jsem se s balonem. Jeden hráč mě chytil a druhý trefil prstem do oka,“ popsal inkriminovaný okamžik Veřmiřovský.

Hned po zákroku věděl, že něco není v pořádku. „Viděl jsem nejprve rozmazaně a pak dvojmo,“ řekl. Ještě v průběhu duelu proto zamířil do nemocnice. Tam se dozvěděl, že má poškrábanou rohovku. „nemělo by to být nic vážného. Dostal jsem mastičku a pásku přes oko, abych ho nenamáhal,“ vysvětlila kopřivnická spojka, která věří, že se ještě v sezoně zapojí do házenkářských soubojů. „Teď je přestávka tři týdny, takže to určitě stihnu.“

KH Kopřivnice – SKP Arcimpex Frýdek-Místek 31:28 (15:10)

Statistika zápasu

Sedmimetrové hody: 4/4:7/5,

vyloučení: 8:5,

rozhodčí: Horák, Bečička,

diváci: 250.

Kopřivnice: Láníček, Čapka – M. Šustala, Vala 2, Veřmiřovský, Hanzelka 6, Prepsl 5, Lipový 1, R. Šustala 2, Gřes 7/4, Krčmář 1, Pernička 5, Jakeš 1, Hála 1. Trenér Miroslav Bartoň

Frýdek-Místek: Šoltés, Kula – Požárek 3, Křibík, Meca 6, Bajgar 1, Matějka, Kolmajer 7/4, Sliwka 4/1, Kružík 5, Vacula 1, Alexovič, Hastík 1, Kuděla. Trenér Lubomír Kavka

Karviná volno.
Základní část zkompletuje dohrávka 18. kola Prešov – Hustopeče, která je na programu v sobotu 22. března.

Nejvíc dlužníků má Moravskoslezský kraj. Přibývá zadlužených důchodců

Stavební práce na přehradě Šance potrvají do příštího roku.

Ostravice - Byť přehrada Šance prochází rozsáhlou rekonstrukcí, případnou povodeň by nyní byla schopna zvládnout. Tvrdí to zástupci Povodí Odry, kteří mají vodní dílo ve správě.

AUTOMIX.CZ

Jak se nespálit při koupi ojetiny II.: Jsme u auta. Na co si dát pozor?

V minulém dílu článku o nákupu ojetiny jsme si probrali, čím se řídit při počátečním výběru auta a jak se připravit na jeho nákup. Nyní se dostáváme do bodu, kdy jsme u vybraného vozu. Na co si dát pozor? A co všechno byste měli zkontrolovat?

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.