Skokan na lyžích Michal Krpec z Kozlovic je mistrem republiky

KOZLOVICE - Kozlovičtí skokané byli na mistrovství republiky ve skocích na lyžích vidět.

7.10.2007

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

Lyžařský oddíl LSK Lomnice nad Popelkou uspořádal v sobotu 29. září na zrekonstruovaných můstcích K70, K43, K27 s nově položenou finskou umělou hmotou a nerezovou nájezdovou stopou ve skokanském areálu letní mistrovství České republiky družstev i jednotlivců v žákovských kategoriích.

Družstva

V Lomnici nad Popelkou nejdříve nastoupila v bojích o zisk republikových titulů pro rok 2007 dvoučlenná družstva mladších a starších žáků a žaček. Startovalo celkem 26 družstev z celé České republiky.

V kategorii starších žáků (ročníky 1995 a 1994) vybojovala na můstku K70 v konkurenci třinácti družstev zlaté medaile a titul Mistrů ČR ziskem 316,8 bodů smíšená dvojice SK Ještěd Liberec (Lucie Míková a Tomáš Friedrich). Na druhém místě byla se ztrátou jednadvaceti bodů dvojice ze Sokola Kozlovice (Erik Pistovčák a Michaela Doleželová). Bronz patřil čistě chlapecké dvojici Ski Klubu Harrachov v sestavě Martin Ploc a Vít Háček. Na menším můstku K43 se bojovalo o titul Mistra ČR v kategorii mladších žáků (ročníků 1996 a mladších).

Vítězem se stalo družstvo LSK Lomnice n. P. II se ziskem 468,3 bodů v sestavě František Holík a Jakub Dohnal. Za nimi skončili jen o tři body horší oddíloví kolegové z LSK Lomnice n. P. I (Martin Dufek a Tomáš Portyk). Bronzovou medaili vybojovalo pro TJ Frenštát p. R. družstvo v sestavě Filip Sakala a Robert Měch. Na čtvrté pozici skončil Ski Klub Harrachov (Michal Čech a Lukáš Daněk) a na páté TJ Sokol Kozlovice složené z bratrů Ondřeje Krpce a Michala Krpce. Šestá příčka patřila rovněž našemu okresnímu zástupci z TJ TŽ Třinec v sestavě Damian Lasota a Lukáš Kantor.

V závodě děvčat (ročník 1994 a mladší) si titul na můstku K27 vybojovalo družstvo SK Ještěd Liberec (Lucie Míková a Natálie Dejmková). Druhé byly holky z TJ Frenštát p. R. (Michaela Rajnochová a Johana Špačková). Bronz nakonec patří družstvu JRKL Desná v Jizerských horách. Další závody žáků se v rámci Kaml Cupu uskuteční dnes v Harrachově. Poté budou následovat závody ve dnech 13. a 14. října jako Čokoládová cena ve Frenštátu pod Radhoštěm a Pohár Valašského království v Rožnově pod Radhoštěm.

Jednotlivci

V Lomnici nad Popelkou se uskutečnilo i mistrovství ČR v kategorii jednotlivců. V kategorii starších žáků (ročníky 1994 a 1995) vybojoval na můstku K70 zlatou medaili a titul Mistra ČR v konkurenci 22 závodníků Tomáš Friedrich z SK Ještěd Liberec ziskem 223,3 bodu za nejdelší skoky dne 67,5 a 72 metrů. Druhý byl loňský republikový šampion této kategorie Vít Háček ze Ski Klubu Harrachov.

Překvapením bylo třetí místo a bronzová medaile pro žačku Michaelu Doleželovou ze Sokola Kozlovice, která ziskem 172,8 bodu za skoky 64 a 58 metrů porazila všechny zbývající chlapce. Na sedmém místě ještě skončil Erik Pistovčák a dvanáctý byl Michal Krpec (oba z Kozlovic). Poté si to na můstku K43 rozdali o republikový titul mladší žáci. Celkem jich nakonec startovalo dvaadvacet.

Svůj první titul získal Michal Krpec z TJ Sokol Kozlovice, který za skoky dlouhé 44,5 a 45 metrů získal celkově 231,7 bodů. Pět bodů za ním skončil Jakub Dohnal a třetí Tomáš Portyk (oba Lomnice n. P.). V mistrovství ČR děvčat na můstku K43 získala zlatou medaili a s jistotou obhájila svůj loňský titul Michaela Doleželová z TJ Frenštát p. R. před stříbrnou Lucií Míkovou z SK Ještěd Liberec a bronzovou Johanou Špačkovou z TJ Frenštát p. R.

7.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Přípravný hokejový zápas: ČR - Slovensko, 23. srpna 2017 v Třinci. (zleva) Sklenička David, Gernát Martin a Bartošák Patrik.
33

Debutant Bartošák: Čekal jsem dlouho, škoda prohry

Dřevjanka U Zbuja v Beskydech.
5

Dřevjanka u Zbuja je na prodej

Rodičům, kteří nepřihlásili své dítě do školky, hrozí pokuty

Letos na podzim začíná platit novela školského zákona, která ukládá rodičům povinnost zapsat do předškolní docházky pětileté děti. Rodičům, kteří děti nepřivedli k zápisu, hrozí pokuty.

Na Olešné se rýsuje nový adventure golf

Frýdek-Místek - Adventure golf má být nově vystavenou atrakcí vedle místeckého aquaparku, který sídlí v lokalitě přehrady Olešná.

Automobil zaparkovala v potoce

Řidička osobního vozidla značky Škoda Octavia zaměstnala hasiče, když projížděla v úterý kolem desáté hodiny dopolední obcí Staříč.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".